Edhe katër viktima nga Covid-19 në Kosovë, gjithsej 12 për 24 orë

0
Katër persona me Covid-19 kanë vdekur në Klinikën Infektive, trupat e të cilëve posa janë larguar nga mjekësia ligjore raporton KP.

Konfirmohen edhe 178 raste të reja me Covied-19 në Kosovë dhe 50 të shëruar

0
Sot më 04 korrik 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 346 mostra të marra...

Vdesin edhe 6 persona në QKUK nga Covid-19

0
Qendra Klinike Universitare e Kosovës, përkatësisht klinikat e saj ku po trajtohen pacientët e prekur nga Covid-19 kanë njoftuar se gjatë ditës...

Katër persona me COVID-19 me gjendje të rëndë në Infektivë

0
Katër persona me COVID-19 raportohet se janë në gjendje të rëndë në Klinikën Infektive në QKUK. Aktualisht në Klinikën...

A mund të prekemi dy herë nga Covid-19, flet Lul Raka

0
Pas rastit të parë të riinfektimit me Covid-19 në Kosovë, mikrobiologu Lul Raka ka treguar pse mund të ndodh një gjë e...

114 raste të reja me Covid-19 në Kosovë, 117 të shëruar

0
Sot më 03 korrik 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 304 mostra të marra...

Në QKUK po trajtohen 141 raste me Covid-19, 58 në oksigjenoterapi

0
Përmes një njoftimi QKUK bën të ditur se në Klinikë Infektive janë të shtrirë 112 raste me Covid-19 pozitiv, në pulmologji 20...

“Pa ngrënë, pa pirë e të izoluar”, rrëfimi i infermieres kosovare në frontin e...

0
Marigona Haziri, infermiere në Klinikën Infektive në Prishtinë, u detyrua të qëndrojë tre muaj në një banesë me qira larg prindërve me...

73 raste të reja me Covid-19 në Kosovë dhe 63 të shëruar

0
Sot më 02 korrik 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 225 mostra të marra...

257 profesionistë shëndetësorë të prekur nga koronavirusi në Kosovë

0
Në mesin e 2 mijë e 991 të infektuarve me Covid-19, në Kosovë është edhe një numri i madh i profesionistë shëndetësor...