Pacienti i prekur me COVID-19 flet nga Infektiva: Isha në gjendje të rëndë, kujdesuni...

0
Një pacientë i infektuar me koronavirus i shtrirë në Klinikën Infektive në QKUK, ka kërkuar nga qytetarët që t’i respektojnë masat në...

18 lagje të Prishtinës me të infektuar me koronavirus

0
Komuna e Prishtinës është qyteti me më së shumti të prekur me koronavirus.Prishtina aktualisht ka 517 raste aktive me koronavirus.Nënkryetari i Komunës...

Vdesin edhe dy persona me COVID-19 në Kosovë, shkon në 51 numri i përgjithshëm

0
Ka shkuar në 51 numri i viktimave nga COVID-19 në Kosovë. Gjatë ditës QKUK-ja nuk ka raportuar për ndonjë të vdekur, mirëpo...

Edhe 79 raste me COVID-19 në Kosovë, 71 të shëruar

0
Sot në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 210 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe...

Dëmet në shëndet kur ju mungon kalçiumi, ja çfarë i ndodh trupit dhe ushqimet...

0
Kalciumi është minerali më i bollshëm që gjendet në trupin e njeriut. 99 përqind e të gjithë sasisë së kalciumit në organizëm...

Në Klinikën Infektive 111 raste me koronavirus, katër në gjendje kritike

0
Në Klinikën Infektive të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës (QKUK) sot janë të shtrirë 111 raste me Covid-19 pozitiv.

Koronavirusi në Kosovë: 1 mijë e 244 raste aktive – 1 mijë e 506...

0
Të hënën më 29 qershor janë regjistruar 122 raste pozitive me Covid-19 në Kosovë. Sipas Institutit Kombëtar të Shëndetësisë...

Përhapje shqetësuese e koronavirusit në Kosovë

0
Kapacitetet e Klinikës Infektive në QKUK janë pothuajse të mbushura.Gjendja në Kliniken Infektive në Prishtinë është jashtëzakonisht e rënduar dhe kapacitetet e...

1 mijë e 203 raste janë aktive me COVID-19 në Kosovë, nga gjithsej 2...

0
87 raste të reja të personave të prekur me COVID-19 janë konfirmuar mbrëmë nga Institutit i Shëndetësisë Publike të Kosovës.

Bimët mjekësore dhe ushqimet më të mira kundër infeksioneve të organizmit

0
Përveç medikamenteve, në raste virozash apo infeksionesh të ndryshme rekomandohen ushqime dhe bimë mjekësore që funksionojnë më së miri.