Paracetamoli mund t’ju vrasë, ja gabimi që bëjmë ne shqiptarët

0
Mjafton një dhimbje koke dhe direkt marrim një paracetamol. Por, nese nuk jep efekt, atëherë shumë persona marrin një kokërr tjetër nga ky medikament. Doza...

Me këto ushqime mund të largoni ankthin…

0
"Përpos përzgjedhjes së gjësendeve të shëndetshme ushqimore, konsumimit të sasive të mjaftueshme të lëngjeve dhe evitimit të kafeinës, ekzistojnë edhe metoda të tjera për...

Bajamet e infektuara, komplikacionet dhe format e trajtimit

0
Tonsiliti është inflamacion i bajameve apo i grykëve. Shenjat dhe simptomat e tonsilitit përfshijnë bajamet e fryra, dhimbjen e fytit, vështirësi në gëlltitje dhe...

Kulumbria- Efektet Shëruese Për Pastrimin e Gjakut

0
Kulumbria është një frut i të njëjtës familjes botanike ku bën pjesë edhe kumbulla. Lulet dhe frutat e bimës së egër të kulumbrisë përdoren në...

Brenda 20 vjetësh, robotët do trajtojnë pacientë

0
Sipas Shërbimit Shëndetësor Kombëtar të Britanisë së Madhe, brenda 20 vjetëve të ardhshme, robotët do të jenë në gjendje për të kryer kujdes ndaj...

Ajri i ndotur ndikon në problemet e zemrës, 40 mijë njerëz në vit vdesin...

0
Miliona më shumë njerëz sesa mendonin më parë janë në rrezik të problemeve të zemrës të shkaktuara nga ndotja e ajrit, sugjeron një studim. Kushdo...

Tri gjëra ndihmojnë kundër pickimit të mushkonjave

0
Nëse nuk mund të luftoni me mushkonjat, kruajtja e tyre ju irriton, atëherë duhet të dini se ka disa ushqime që do t'ju ndihmojnë...

Dështon roboti, i “mbetë në dorë” pacienti gjatë një operacioni në zemër

0
Një pacient i cili iu nënshtrua një ndërhyrjeje kirurgjike në zemër nga një pajisje robotike mjekësore, vdiq në spital disa ditë pasi procedura shkoi...

Si ta largoni mjekrën e dyfishtë? (FOTO)

0
Ushqimi i shëndetshëm dhe aktiviteti janë dy gjërat më të mira që njeriu mund të bëjë për shëndetin e tij. Mirëpo muskujt e fytyrës...

Si ta luftojmë ankthin për ushqim?

0
Ankthi për ushqimin është një nga pengesat më të mëdha për ata që duan të ndjekin një dietë dobësimi. Uria nervoze mund të jetë...

Artikujt e fundit