Infekrologu Krasniqi: Gjendja është skajshmërisht e rënduar

0
Të premten janë konfirmuar 205 raste të reja me koronavirus në Kosovë.Ushtruesi i detyrës së drejtorit të ShSKUK’së, Valbon Krasniqi, ka thënë...

Qeveria e Kosovës paralajmëron masa më të rrepta për luftimin e COVID-19

0
Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, i shoqëruar nga ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, mori sot pjesë në takimin e radhës...

Në SHSKUK po trajtohen 282 pacientë me Covid-19 pozitiv ​

0
Bazuar në raportin 24 orësh nga klinikat e QKUK-së dhe 7 spitalet e përgjithshme në SHSKUK janë të shtrirë ​ 282 pacientë...

Në SHSKUK po trajtohen 268 pacientë me Covid-19

0
Nga raportimet ditore të klinikave të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës që merren me trajtim të rasteve me Covid-19 dhe 7 spitaleve...

Instituti Kombëtar kërkon nga qytetarët të respektojnë masat kundër Covid-19

0
Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik, edhe njëherë ka kërkuar nga qytetarët që të respektojnë masat e reja të vendosura në Qeveria e...

1 mijë e 951 persona janë aktiv me virusin COVID-19, nga gjithsej 4 mijë...

0
Një gjendje aspak e lehtë për t’u përballuar është shkaktuar së fundi në vend si pasojë e pandemisë COVID-19.

214 raste të reja me Covid-19 në Kosovë dhe 4 të vdekur

0
60 TË SHËRUAR DHE 214 RASTE ME COVID-19! Sot më 08 korrik 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në...

Mbi 2 mijë të shëruar nga koronavirusi në Kosovë

0
Gjatë ditës së martë u konfirmuan edhe 183 raste të reja me Covid-19 në Kosovë, duke e çuar numrin e përgjithshëm të...

Prishtina, qyteti i parë me mbi 1 mijë raste me COVID-19

0
Prishtina është bërë qyteti i parë në vend që ka tejkaluar shifrën e mbi 1000 të infektuarve me sëmundjen COVID-19.Pas rasteve pozitive...

Punuan 4 muaj si vullnetarë në Infektivë, hapet konkursi në QKUK dhe nuk i...

0
Në Klinikën Infektive në QKUK, që nga fillimi i pandemisë janë paraqitur në mënyrë vullnetare pa asnjë kompensim 10 punëtorë shëndetësorë për...