Qindra euro për mjekim nga COVID-19

0
Klinika Infektive po përdor ilaçin ‘Remdesivir’ për trajtimin e pacientëve me koronavirus. Por këtë ilaç, po e blejnë vetë pacientët. Çmimi i tij për...

MSH-ja arsyetohet pas dështimit për të siguruar vaksinat, pranon se s’ka marrëveshje me Pfizerin

0
Ministria e Shëndetësisë, Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik dhe zyrat e OBSh e UNICEF në Kosovë kanë dalur me nj[ komunikatë të përbashkët lidhur...

Bebi juaj zgjohet shpesh natën? – Ja disa arsyje që e shqetësojnë atë

0
Nëse bebi juaj zgjohen shpesh natën ka disa arsyje që e shqetësojnë atë. Më poshtë, mund të gjeni disa nga arsyjet që e shqetësojnë bebin...

5 sëmundjet më të shpeshta që trashëgohen

0
Të gjithë e dimë se kur kemi lindur, kemi marrë tipare të pamjes fizike nga nëna dhe babai ynë. Por përveç kësaj, prindërit mund...

Zbuloni nëse është e shëndetshme të pini ujë ndërsa jeni duke ngrënë

0
Disa thonë se nuk është e shëndetshme të pish ujë ndërsa je duke ngrënë, të tjerë thonë se praktikimi i kësaj të shëndosh, ndërsa...

Ku dështoi Kosova në sigurimin e vaksinës kundër COVID-19?

0
Derisa vendet e rajonit kanë filluar vaksinimin e qytetarëve kundër COVID-19, në Kosovë ende nuk ka arritur vaksina kundër kësaj sëmundjeje që e shkakton...

Zbuluan vaksinën kundër COVID-19, çifti turk merr vlerësimin e lartë nga Gjermania

0
Presidenti i Gjermanisë, Frank-Walter Steinmeier, do të dekorojë zbuluesit e vaksinës kundër COVID-19, Ozlem Tureci dhe Ugur Sahin, me Urdhrin e Meritës për kontributin...

Kosova, në pritje të rreth 10 mijë dozave të vaksinës kundër COVID-19

0
Rreth 10,000 doza të vaksinës kundër koronavirusit, të prodhuar nga kompania AstraZeneca dhe Universiteti i Oxfordit, pritet të arrijnë në Kosovë në ditët në...

Varianti i coronavirusit i zbuluar në Kaliforni mund të përhapet më shpejt dhe të...

0
Të dhënat e hershme sugjerojnë që një variant i coronavirusit i zbuluar për herë të parë në Kaliforni mund të jetë më i transmetueshëm,...

Gjatë muajit shkurt 227 jetë të humbura nga COVID-19 në Idlib të Sirisë

0
Autoritetet shëndetësore siriane kanë konfirmuar se që nga 1 shkurti në qytetin Idlib janë regjistruar 227 viktima nga koronavirusi i ri (COVID-19), si dhe...