Nigella Sativa L (FARA E ZEZE) alternativë potenciale kundër COVID-19?

0
Identifikimi i komponimeve nga Nigella Sativa si frenues/inhibitor të rinjë potencial ndaj koronavirus (Covid-19): Studim/perspektiv Molekular. Përhapja e pandemisë...

A mund të prekemi dy herë nga Covid-19, flet Lul Raka

0
Pas rastit të parë të riinfektimit me Covid-19 në Kosovë, mikrobiologu Lul Raka ka treguar pse mund të ndodh një gjë e...

Si të kujdeseni për veten tuaj pas abortit

0
Pavarësisht nëse një grua zgjedh një procedurë kirurgjikale për abort ose përmes pilulave, duhet të keni disa komplikime. Shumë...

Vdesin edhe dy persona me COVID-19 në Kosovë, shkon në 51 numri i përgjithshëm

0
Ka shkuar në 51 numri i viktimave nga COVID-19 në Kosovë. Gjatë ditës QKUK-ja nuk ka raportuar për ndonjë të vdekur, mirëpo...

7 shprehje që i përdorë shkolla më e suksesshme në botë – përdorini edhe...

0
Metoda Montessori është vështirë të përmblidhet në vetëm pak fjalë - është një filozofi mbi edukimin dhe zhvillimin e fëmijëve që shkon thellë. Është...

11 thënie frymëzuese, për të mos u dorëzuar asnjëherë

0
Jeta mund të marrë për lart.Dhe në ditët e këqia, ju pyesni veten nëse do të gjeni forcën për të kapërcyer pengesat që shfaqen...

Kush i nënshtrohet vetëizolimit e kush jo pasi hyn në Kosovë

0
Qendra Kombëtare për Menaxhim Kufitar ka sqaruar vendimin për çështjen e hyrjes në Republikën e Kosovës.Sipas këtij vendimi, të gjithë personat që...

Vdesin edhe 2 persona nga COVID-19 në Kosovë

0
Nga Klinika Infektive, njoftojnë përmes një kumtese për media se dje më 1 korrik ka vdekur pacienti F.G i moshës 71-vjeçare nga...

Ja 5 shenjat alarmuese që tregojnë se nuk keni oksigjen të mjaftueshëm në gjak…

0
Oksigjeni është një nga elementet më me tepricë në univers. Është pak ironike, që njerëzit që kanë probleme me frymëmarrjen nuk mund ta marrin...

Vdes edhe një person me Covid-19 në Kosovë

0
Nga Njësia Intensive e Mjekimit në Qendrën e Mjekësisë Sportive në QKUK është bërë e ditur se sot, me datë 26.06.2020 në...