Lul Raka tregon nëse duhet të rikthehen masat kufizuese pas rritjes së rasteve me...

0
Mikrobiologu Lul Raka ka folur pas rritjes së numrit të rasteve me Covid019 javët e fundit në vend. Thotë se duhet respektuar...

Ja 7 Shenjat e hershme paralajmëruese të kancerit të zorrës së trashë…

0
Shumë tumore anale mund të gjenden herët në rrjedhën e sëmundjes. Për fat të keq, disa tumore anale nuk mund të shkaktojnë simptoma deri...

Vdesin edhe 6 persona në QKUK nga Covid-19

0
Qendra Klinike Universitare e Kosovës, përkatësisht klinikat e saj ku po trajtohen pacientët e prekur nga Covid-19 kanë njoftuar se gjatë ditës...

Edhe një i vdekur nga COVID-19 në Kosovë

0
Klinika Infekive e Qendrës Klinike Universitare të Kosoves njofton se sot në orët e mbrëmjes ka vdekur në këtë klinikë një pacient...

Si të bëhet krasitja e pemëve? Ja këshilla nga ekspertët

0
Ne krasitje, çdo dege e pemës paraqitet si një rast i veçante. Prandaj nuk ka receta qe te zbatoje krasitësi. Megjithatë duke u nisur...

Qytetarët po helmohen nga ushqimi, IKSHPK bën thirrje: Mos hani kudo

0
IKSHPK përmes një njoftimi të bërë në faqen zyrtare Facebook, ka apeluar qytetarët që të bëjnë kujdes të shtuar, gjatë gatimit, ruajtjes...

Nese keni problem me shpinen, ja si te veproni (FOTO)

0
Qëndrimi në pozicion të drejtë na jep shëndet të mirë, dhe ju ndihmon të dukeni më të rinj. Megjithatë, përkundër të gjitha përfitimeve, shumica...

Ëmbëlsirë me hurma dhe arra, pa gjalpë dhe yndyra të shtuara

0
Hurmat janë frutat më të shëndetshme në planet, ndërsa recetat me këtë frutë bëhen akoma më të veçanta Lexoni...

Edhe katër viktima nga Covid-19 në Kosovë, gjithsej 12 për 24 orë

0
Katër persona me Covid-19 kanë vdekur në Klinikën Infektive, trupat e të cilëve posa janë larguar nga mjekësia ligjore raporton KP.

“Qatar Charity” dhuron donacion 6.500 teste dhe 6 respiratorë për Kosovën

0
Pasditen e sotme kanë mbërritur 6500 teste dhe 6 respiratorë, donacion nga shteti i Katarit, për institucionet e Kosovës për menaxhimin e situatës...