Zemaj i bindur se Kosova po e menaxhon pandeminë më mirë se vendet e...

0
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka ripërsëritur se Kosova është më mirë se vendet e rajonit e madje edhe më mirë se vendet me...

Rritet shqetësimi për mbyllje të shkollave pas rezultimit me COVID-19 të mësuesve e nxënësve

0
Dy javë pasi ka filluar viti shkollor, në disa shkolla të Kosovës janë shfaqur raste me Covid-19. Nxënësit e shkollës “Faik Konica” në Prishtinë nga...

Turqia teston vaksinën e parë kundër COVID-19

0
Mjekët turq të hënën i dhanë gjilpërën e parë të vaksinës kundër koronavirusit të ri (COVID-19) një punonjësi shëndetësor, raporton Anadolu Agency (AA). Asım Baştürk,...

Fillojnë shërbimet specialistike në QKUK, do të bëhet hapja graduale e të gjitha shërbimeve...

0
Pas rënies së numrit të të infektuarve me koroavirus, sot është bërë hapja e të gjitha shërbimeve specialistike në QKUK. Për shkak të situatës me...

Dy viktima dhe 46 raste të reja me Covid-19 në Kosovë

0
Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 560 mostra të...

87 të shëruar dhe 63 raste të reja me Covid-19 në Kosovë

0
Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 592 mostra të...

Numri i përgjithshëm i të infektuarve me COVID-19 në botë tejkaloi 32 milionë

0
Numri i përgjithshëm i rasteve të konfirmuara me koronavirusin e ri (COVID-19) në botë tejkaloi shifrën 32 milionë, transmeton Anadolu Agency (AA). Sipas faqes së...

Si ta mbani kaçkavallin të freskët, të mos prishet dhe të mos myket

0
Ky truk ndihmon që freskia dhe shija e kaçkavallit të ruhen perfekt edhe deri në 14 ditë Kaçkavalli dhe lloje të ndryshme të djathërave janë...

Simptomat e COVID-19 zakonisht shfaqen me këtë radhitje

0
Simptomat e COVID-19, përfshirë ethet dhe kollën, janë të ngjashme me një mori sëmundjesh të tjera të zakonshme, përfshirë gripin sezonal. Me sezonin e gripit...

Bilanci i COVID-19 në Kosovë: Afër 15 mijë raste pozitive, 2000 aktive

0
Numri total i rasteve pozitive është 14.939 raste nga 60.913 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 611 raste të vdekjes. Gjatë 24 orëve të...