Ushqimet që nuk duhet t’i vendosni në frigorifer

0
Shumë njerëz mendojnë se duke i mbajtur disa ushqime në frigorifer, është mënyra më e mirë për t’i ruajtur ato. Por janë disa ushqime që...

E keni humbur betejën për lënien e duhanit? Provoni këto mënyra

0
Nëse dëshironi të lini duhanin, mund të bëni ndryshime  të vogla në stilin tuaj të jetesës që mund t’ju ndihmojë të rezistoni tundimit për...

Krahasoi beben “mbretërore” me shimpanzë, shkarkohet prezantuesi i BBC (Foto)

0
Krahasoi beben e porsalindur të çiftit Princ Harry-Meghan me një shimpanze, shkarkohet menjëherë. Nuk bëhet fjalë për një njeri dosido, por një...

Kujdes nga klima nëse keni probleme me sinusë

0
Personat alergjikë mund të ndiejnë mbylljen e hundëve, sepse grimcat e vogla siç janë: poleni, sporja e mykut, pluhuri dhe mola, të mbërthyera në...

Tre Ushqime Që Pastrojnë Rrënjësisht Mushkëritë

0
Mushkëritë luajnë një rol thelbësor në sistemin e frymëmarrjes. Ato marrin oksigjenin dhe filtrojnë jashtë organizmit toksinat. Ruajtja e shëndetit të mushkërive dhe funksioneve të tyre...

Anemia gjatë shtatzënisë si pasojë e mungesës së hekurit: Këshilla parandaluese

0
Gjatë shtatzënisë gratë janë më të rrezikuara që të zhvillojnë anemi si pasojë e mungesës së hekurit, një gjendje ku nuk ka mjaftueshëm qeliza...

Mjeku nga Australia operon 30 fëmijë me probleme kirurgjike

0
Në Klinikën e Kirurgjisë së Fëmijëve po qëndron profesori Peaddy Dewan nga Australia, i cili në bashkëpunim me ekipin e mjekëve nga...

16 të shëruar nga Covid-19 në Kosovë

0
Sot, më 03.04.2020, janë të shëruar edhe gjashtë (6) pacientë që kanë qenë të shtrirë në Klinikën Infektive,...

Si të pregadisni pite me jogurt

0
Përgatitja e saj është shumë e lehtë dhe mjaftojnë shumë pak përbërës të cilët gjenden shumë thjesht në çdo kuzhinë. Për 4 persona nevojiten: * 6...

Të mirat nga konsumimi i lëngut të domateve

0
Domatet përdoren në salca të ndryshme, në gjella ashtu si edhe në sallata. Por megjithatë pothuajse për të gjithë, domatet nuk janë zgjidhja e...