6 sëmundjet që nuk e dinit se shkaktohen nga stresi

0
Stresi mund të shkatërrojë shëndetin. Dhimbjet e kokës bëhen më të shpeshta, keni vështirësi për të fjetur mirë dhe mund të ndikojë edhe tek...

VIDEO – Kontejnerët alternativ të Prishtinës

0
https://youtu.be/U9G3GKo_6dE Duke parë trafikun e stërngarkuar në vitet e fundit, ndërtimi i nënkalimeve dhe mbikalimeve është parë si domosdoshmëri. Më tepër se shkarkim i ngarkesës...

Gjërat që duhet të bëni për të hidratuar lëkurën e fytyrës

0
Si ta mbani lëkurën tuaj të shëndetshme dhe të shmangni problemet klasike të thatësisë? Hidratojeni lëkurën, ruani nivelet normale të lagështisë në të dhe reduktoni...

Naci: Gruaja 150 kg, mbaroi familja!

0
Elvis Naci, imam në Tiranë, në një ligjeratë të postuar në rrjetin Youtube ka sqaruar për rendësinë e mirëmbajtjes së vetës në jetën bashkëshortore....

Ta njohim Gjermaninë: Cilat qytete i keni vizituar?!

0
Gjermania ndahet në 16 njësi shtetërore të quajtura "lender" ose Bundesländer; njëjës:Bundesland. Këto njësi shtetërore ndahen në 439 distrikte (Kreise) dhe qytete kreisfreie Städte. Gjermania është...

Shfaqja Bordel Balkan

0
https://www.youtube.com/watch?v=nSSwMHcsDQo Sokol Plakolli është aktor i Teatrit Kombëtar, i cili tash e disa ditë është në grevë për të kundërshtuar disa nga veprimet e TK....

Dobitë e panumërta të xhenxhefilit

0
https://www.youtube.com/watch?v=ZAUd-ON0ExY Xhenxhefil (Zingiber officinale) Tradicionalisht përdoret për të qetësuar inflamacionet dhe irritimet e rrugëve të frymëmarrjes. Konsiderohet e dobishme për tërë sistemin tretës, mbron mukozën dhe parandalon...

Ilaci që shëron cdo gjë përvec vdekjes

0
HABETU SEVDA – FARA E BEREQETIT (fara e zezë) Allahu xh.sh. thote ne Kur’an: “…dhe asaj i eshte dhene çdo send…” (En Neml, 23) Profeti(s.aw.s) ka thene: “Me...

Pse e dëmtojnë fëmijën, vjershat e mësuara përmendësh

0
Mendja e fëmijës ka një energji të paimagjinueshme, që bën të mundur “rrugëtimin” drejt së ardhmes, nga një nivel i caktuar, në një nivel...

Limoni, aleati kryesor i bukurisë

0
Me një mijë virtyte, i njohur që në kohët e lashta për vetitë e tij me vlerë, limoni është shumë i freskët dhe i...