Çfarë të veshin gratë myslimane në palestër (FOTO)

0
Islami nuk i kufizon gratë nga ushtrimet në palestër, në të vërtetë, të gjithë muslimanëve u kërkohet që të kujdesen për trupin e tyre,...

Si “blejnë” serbët nuse në Shkodër?

0
Në Peshter në Serbi ka mjaft burra të martuar me gra nga Shqipëria. Po si jetojnë ato atje? Zllatko dhe Vera Muniq nga Sjenica kanë...

Disa receta të thjeshta si të përgatisni spageti shpejt

0
Nxehtë, pak kohë në dispozicion dhe dëshironi një vakt të lehtë? Ja disa receta të thjeshta për të përgatitur spageti perfekt, pa hequr dorë...

Prindër, mos i bërtisni asnjëherë fëmijës tuaj

0
Dihet që prindërit nuk duan asnjëherë që t'i bërtasin fëmijëve të tyre, por ja që ndonjëherë është e vështirë të ruani qetësinë. Megjithatë është...

A e dinit se uji i gazuar ndikon në shtimin e peshës?

0
Sado e pabesueshme mund të duket, uji me gaz e mund të përmbajë rreziqe të fshehura sepse dioksidi i karbonit që përmban na inkurajon...

4 Mënyra të thjeshta për t’u dobësuar pa u lodhur fare

0
Dieta ushqimore është shumë e rëndësishme për të mbajtur trupin në formë dhe për të qenë të shëndetshëm. Përveç këtyre, ka edhe faktorë të tjerë...

Ky është HandiKOS, problemet e të cilit pak i njohim – VIDEO

0
https://youtu.be/nyUckZZqSjw HandiKOS është shoqatë që ka për qëllim përkrahjen e personave me aftësi te kufizuar dhe familjarëve të tyre me materiale dhe mjete të domosdoshme...

Pushimet “Hallall” ja si dhe ku mund ti gjeni “pushimet e ëndërrave”

0
Është hapur së fundmi një faqe e re në internet për udhëtarët muslimanë, e cila përfshin një bazë të dhënash të restoranteve hallall dhe...

Të mirat që sjell uji me limon

0
Uji me limon njihet për shumë dobi shëndetësore, ku përfshihet përmirësimi i lëkurës dhe tretja e ushqimit. Limoni dhe disa fruta të tjera agrare janë...

Ja si ta kuptojmë nëse orizi është plastik apo jo

0
Prodhuesi më i madh i orizit në botë është Kina, me më shumë se 200 ton oriz në vit. Një gjë që nuk e dimë...