SHBA aprovon për herë të parë një ilaç për trajtimin e COVID-19

0
Administrata Amerikane e Ushqimit dhe Barnave (FDA) njoftoi se për herë të parë ka aprovuar një ilaç antiviral për t'u përdorur në trajtimin e...

Remdesiviri jep efekte kundër Covid-19, por nuk është magjik

0
Ilaçi Remdesivir ul disi numrin e vdekjeve dhe kohëzgjatjen e sëmundjes pas infektimit me Corona, por nuk është ai ilaçi magjik, siç pritej. Një...

Numri i rasteve me COVID-19 në mbarë botën tejkalon 38 milionë

0
Numri i të prekurve nga koronavirusi i ri (COVID-19) në mbarë botën ka tejkaluar shifrën 38 milionë, transmeton Anadolu Agency (AA). Sipas faqes së internetit...

Studimi australian: COVID-19 mbijeton në sipërfaqe për 28 ditë

0
Sipas një studimi të agjencisë kombëtare shkencore të Australisë, koronavirusi i ri (COVID-19) mbijeton në sipërfaqe për 28 ditë, transmeton Anadolu Agency (AA). Studiuesit në...

Bien dukshëm rastet me Covid-19 në Kosovë

0
Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me  metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 711 mostra të...

Numri i rasteve me COVID-19 në mbarë botën tejkalon 36 milionë

0
Numri i të prekurve nga koronavirusi i ri (COVID-19) në mbarë botën ka tejkaluar shifrën 36 milionë, transmeton Anadolu Agency (AA). Sipas faqes së internetit...

“Vaksina për COVID-19 mund të jetë e gatshme në tremujorin e dytë të vitit...

0
Helen Rees, hulumtuese në mjekësi, është optimiste se vaksina kundër coronavirusit do të jetë e disponueshme në tremujorin e dytë të vitit 2021. Rees, e...

Zemaj flet rreth vaksinës antiCOVID: Kemi hyrë në listën e sigurimit të 20 përqindëshit,...

0
Ministri i Shëndetësisë (MSH), Armend Zemaj gjatë intervistës për Telegrafi.com ka bërë të ditur se Ministria e Shëndetësisë ka siguruar 160.500 vaksina për gripin...

1 mijë e 441 raste aktive me COVID-19

0
Që nga 13 marsi kur edhe u paraqitën rastet e para të të infektuarve me COVID-19, numri i rasteve pozitive është 15 mijë e...

72 të shëruar dhe 54 raste të reja me Covid-19 në Kosovë

0
72 TË SHËRUAR DHE 54 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën...