Disa përdorime të vazelinës

0
Nëse ju është dashur të shpenzoni shumë para në produkte kozmetike të kushtueshme është momenti të merni në konsideratë këto këshilla të cilat mund...

E parezistueshmja: Torta reformë

0
Nuk e dimë nga e ka marrë këtë emër revolucionar, mirëpo e dimë se çfarë fshihet në të: torta e parezistueshme krematoze e cila...

Këtij specialiteti të Bajramit, mysafirët nuk i thonë JO! (Video Instruksione)

0
Festa e Kuran Bajramit po afrohet, ne po behemi gati për këtë festë. Cila eshte embelsira e vecante e familjes suaj? Sepse e kemi bere...

Empatia dhe ZHVILLIMI I TRURIT

0
Rezonimi i lartë moral, ndërlidhet me rritjen e aktivitetit të trurit të njeriut në sistemin kognitiv. Studimi i fundit ofron shembull për dallimet individuale në...

Njerëzit që punojnë nga shtëpia janë më produktivë

0
Kur flitet për të punën nga shtëpia, njerëzit kanë dy përgjigje: një tmerr total ose kënaqësi e plotë. Disa profesionistë përmendin rreziqet dhe vështirësitë e...

Dieta perfekte për ata që urrejnë ushtrimet

0
Së fundmi keni shtuar disa kilogramë dhe dëshironi t’i eliminoni pa bërë ushtrime apo pa ndjekur një dietë? Në dukje mund të jetë e vështirë...

Shenjat që ju paralajmërojnë goditjet në tru

0
Goditjet në tru ndodhin kur një zonë e trurit privohet nga rrjedhja e gjakut dhe oksigjenit. Qelizat në atë zonë të trurit fillojnë të...

Mish viçi në tigan me salcë të shpejtë

0
Koha e përgatitjes: 15 minuta Përbërësit për 4 persona: 500-600 gr mish viçi shumë i butë 200 g djathë Gorgonzola 150 g Mascarpone 1 lugë gjalpë kripë, piper Përgatitja: Është shumë e...

Disa fakte për paratë

0
Si funksionon kartëmonedha plastike e anglezëve? Cila është monedha më e shkëmbyeshme në botë? A dinë majmunët të përdorin paratë? Cili është personazhi historik që...

10 ide të mira për Dhuratat e Bajramit

0
Fiter Bajrami dhe Kurban Bajrami janë të vetmet festime që kërkojnë përkushtimin e një muslimani. Kjo do të thotë që Bajrami për ne është ditëlindje,...