Disa ushqime që duhet t’i largoni mënjëherë nga dieta juaj ushqyese!

0
Ekzistojnë ushqime që ne duhet t’i shmangim në bazë të gjerë, sepse mund të shkaktojnë shumë dëme për organizmin tonë. Bëhet fjalë për ushqime...

Ja shenjat që tregojnë se vuani nga alergjia

0
Simptomat e alergjisë ngjajnë me simptomat e sëmundjeve të tjera dhe kjo është një arsye që na pengon të gjejmë trajtimin e duhur për...

Çfarë i ndodh trupit nëse zëvendësoni të gjitha pijet me ujin?!

0
Të gjithë e dimë se sa të dëmshme janë disa pije dhe çfarë na shkaktojnë, por nëse ne arrijmë t’i zëvendësojmë me ujë?! Chris Bailey, një...

Çantat, tendencat e vjeshtës (Foto)

0
Stinë e re me tendenca të reja, çantat për vjeshtë-dimër të këtij sezoni janë gati për tu admiruar dhe për t’u blerë. Këto janë...

Për tri javë do t’i hiqni kilogramët pa u lodhur fare

0
Kjo recetë ka fuqinë që të balancojë hormonet në organizëm dhe njëkohësisht të shpejtojë metabolizmin. Nevojiten: ▪ 1 lugë kafeje çaj të gjelbër ▪ 3 fletë dafine ▪...

Pse nuk duhet të pini 8 gota ujë në ditë

0
Një studim i ri sfidon këshillat popullore shëndetësore… Kur bëhet fjalë për ujin e pijshëm, sa më shumë është gjithmonë më mirë … A është...

Çfarë ndodh nëse nuk ushqehemi?

0
Nëse keni vendosur të ndiqni një dietë drastike, apo që të hani shumë pak, atëherë ju do të mund të dobësoheni, por një sërë...

3 arsye pse duhet të zgjidhni oriz dhe jo makarona!

0
Ju pëlqen të konsumoni brumërat? E kush nuk i do! Sot ju tregojmë se do të bënit mirë që të filloni të konsumoni oriz...

Dëgjimi, çelësi që fëmijët të bëhen të rritur të shkëlqyer

0
Është tashmë e ditur gjerësisht dhe pohuar nga të gjitha studimet dhe psikologët, duke filluar nga freudi etj., që karakteri i çdo njeriu formohet...

Përfitimet nga përzierja e limonit me sod buke…

0
Soda e bukës dhe limoni janë shumë të njohur për vetitë shëruese të problemeve të ndryshme shëndetësore. Kombinimi i tyre është shumë efektiv, madje...