Limoni në vend të ilaçeve

0
Lëngu i limonit është antioksidant i mahnitshëm dhe është i mbushur me vitamina B, C, kalium, karbohidrate. Disa ekspertë të mjekësis rekomandojnë konsumimin e lëngut...

Hamburgerët dhe picat rrisin rrezikun e sëmundjeve fatale

0
Nëse hani shumë hamburgerë, pica, biskota dhe ëmbëlsira mund të marrë disa vite nga jeta juaj, sipas studimeve të reja.

Dëgjimi, çelësi që fëmijët të bëhen të rritur të shkëlqyer

0
Është tashmë e ditur gjerësisht dhe pohuar nga të gjitha studimet dhe psikologët, duke filluar nga freudi etj., që karakteri i çdo njeriu formohet...

Si t`i pregadisni specat e copëtuar

0
Pasurojeni turshitë tuaja me këtë recetë fantastike. Nevojiten: ▪ 5 kg speca, ▪ 5 lugë uthull, ▪ 1 lugë kripë deti, ▪ 1 kokë hudhre, ▪ fletë selinoje, ▪ 100 ml...

Mushkëri pule me oriz

0
Orizi do të duhej të ishte i zier derisa uji të avullojë, mirëpo nëse jo, shtoni edhe pak ujë dhe zieni derisa të zihet...

Çfarë ndodh nëse nuk ushqehemi?

0
Nëse keni vendosur të ndiqni një dietë drastike, apo që të hani shumë pak, atëherë ju do të mund të dobësoheni, por një sërë...

RITI/ Haxhi me pak fjalë: e gjithë procedura dhe rrugëtimi

0
Dita e parë e haxhit në Mekë pritet të jetë e Premtja, 9 Gusht 2019. Për muslimanët, Haxhi kujton...

Donte të dilte në lajme, adoleshenti rrëzoi 6-vjeçarin nga kati i 10-të

0
Një adoleshent ka hedhur nga kati i 10-të një fëmijë pasi ka dashur të dilte në lajme. Djali francez po bënte një...

Shëroni shenjat e djegieve me këtë përbërës kuzhine

0
Djegiet dhe plagët ndryshme që mund të merrni gjatë jetës mund të shërohen me kalimin e kohës nëse janë të lehta, në të kundërt,...

Ja disa gjëra që duhet t’i dini rreth marramendjës…

0
Është diçka më shumë se turbullirë e kokës! Shumica prej nesh kanë përjetuar ndonjë rast të marramendjes në një mënyrë ose në një tjetër, si...