Gjimnastikë ekstreme me bebe, e kryer nga një profesioniste (Video)

0
Tani është e ditur se fëmijët e vegjël nuk është e thënë të mbahen në një vend pa u lëvizur, sic është besuar më parë. Të posalindurit kohët...

Çka duhet të dini për gjidhënien në ditët e para të foshnjes

0
Nënat që sapo kanë sjellë në jetë një fëmijë janë goxha të shqetësuara, veçanërisht nënat e reja. A po fle sa duhet?, a është duke...

Gratë më të rrezikuara se burrat nga Infarkti

0
Sipas studimeve më të fundit për infarkt në zemër rezulton se shkaqet, simptomat, trajtimet dhe rezultatet mund të ndryshojnë midis burrave dhe grave. Hulumtimet e...

Nëse përdorni ibuprofen duhet të dini me patjetër se…

0
Për qetësimin e dhimbjeve, të gjithë vrapojnë drejt qetësuesve si ibuprofeni, por në të shumtën e rasteve pa përshkrim mjekësor. Por ekziston një numër gjithnjë...

Ndryshimet gjatë shtatzënisë, ja arsyeja pse shtoni peshë

0
Ndryshimet në shtatzani përfaqësojnë një revolucion të vërtetë për trupin e nënës së ardhshme e cila kryesisht shëndoshet tek pjesa e ijeve dhe kofshëve. Përse...

Recetat e gjyshes që lehtësojnë dhimbjet e fytit më shpejt se antibiotikët

0
Të gjithë personat që janë rritur me praninë e gjyshes e dinë që të kesh gjyshen në shtëpi është njëlloj si të kesh mjekun...

Shkenctarët: Harresa ështe normale për nënat

0
Kjo është pjesa më e paharrueshme e të qenurit nënë- fakti që s’mund të mbani mend asgjë. Emrat e shoqeve, kthimi i mesazheve apo...

Nënat e rrepta kanë fëmijë më të suksesshëm

0
A ishin prindërit tuaj të rreptë me ju ndërkohë që ju rriteshit? A ju urdheronin të pastronit dhomën tuaj, të bëni detyrat dhe të...

Lodrat prej gome, janë bartëse të bakterieve

0
Shkencëtarët zviceranë dhe amerikanë kanë njoftuar se disa lodra prej gome për fëmijë, janë bartëse të bakterieve të ndryshme.

Tërhiqet nga tregu qumështi i bebeve për shkak të salmonelës

0
Grupi francez ”Lactalis” njoftoi sot tërheqjen, në Francë dhe jashtë vendit, të 720 kolive me kuti qumështi për bebe dhe prodhime të tjera, për...