Arsyet kryesore pse fëmija juaj ka probleme me gjumin

0
Pak foshnja flenë gjatë natës menjëherë pas lindjes. Për dy muajt e parë, të sapolindurit flenë gjatë gjithë ditës sipas rastit me disa orë...

Tejkalimi i ndrojtjes…

0
Ndrojtja është një fre e njohur dhe e përbashkët për të gjithë ne. Mirëpo, më shumë atë e kanë problem vajzat dhe meshkujt e...

Cilat janë shenjat paralajmëruese të çrregullimeve hormonale…

0
Progesteroni është një hormon i rëndësishëm i cili është thelbësor për fertilitetin e një gruaje dhe mbajtjen e një shtatzënie të shëndetshme. Nëse nivelet e...

Teoritë për shtatzëninë dhe foshnjet që i rrëzon akademikja amerikane

0
Ekonomiste dhe nënë, një akademike amerikane ka ndërmarrë që prej disa vitesh një fushatë kundër këshillave të këqija të dhëna për prindërit. Gjyshet, sharlatanët dhe...

Sa gota ujë duhet të pinë gratë shtatzëna?

0
Një grua shtatzënë ka nevojë të pijë përafërsisht 10 gota lëngje (ujë dhe të tjera) ose rreth 2.3 litra në ditë. Kjo përfshinë edhe rekomandimin...

Uthulla e Mollës për Fytyrën – E Vërtetë Apo Falsitet

0
Yjet e televizionit dhe vajzat e Instagramit bëjnë be e rrufe për vlerat që ka uthulla e mollës në pamjen e tyre Sipas tyre, uthulla...

Si ta kuptoni nëse foshnja juaj ka dhimbje veshi, pak prindër arrijnë ta kuptojnë

0
Infeksionet e veshëve janë të zakonshëm tek foshnjat dhe fëmijët e vegjël, me shumicën e fëmijëve që kanë të paktën një episod deri në...

Çantat e dorës të grave janë të kontaminuara me më shumë baktere sesa tualeti

0
Femrat i bartin çantat e dorës thuajse kudo që shkojnë, por duket se ato mund të jenë të mbushura me më shumë baktere sesa...

Krejt çka duhet të dini për urinimin e pavullnetshëm te fëmijët

0
Kur fëmija juaj nuk mund ta kontrollojë urinimin në shtrat, kjo është shqetësuese. Ja disa këshilla se si mund ta zgjidhni këtë çrregullim që...

Çfarë mund të bëni ju që fëmija mos ta lagë shtratin natën

0
Pavarësisht faktit se mund të keni provuar ta ushtroni fëmijën qysh nga mosha e hershme të urinojë vetëm në tualet, urinimi në shtrat gjatë...

Artikujt e fundit