Pica të vogla, të gatshme në çast

0
Picat e vogla, alternativa më e mirë dhe më e lehtë. Përbërësit: ½ filxhan salcë domatesh;

Përgatitja e bozës, brezi i 5-të i familjes vazhdon traditën nga Kosova në Turqi

0
Brezi i katërt dhe i pestë i familjes Mercan në rajonin Pazaryeri të qytetit Bilecik vazhdon profesionin e përgatitjes së bozës të...

Recetë: Kek me mollë dhe mjaltë

0
Koha e përgatitjes – 20 minuta; Koha e pjekjes – 40 minuta. PËRBËRËSIT PËR TAVË ME DIAMETËR 26 CM:

Shtetet e BE-së shpenzuan 7.8 miliardë euro për kafe

0
Njëzet e tetë shtete të Bashkimit Evropian (BE) kanë importuar kafe me vlerë prej 7 miliardë e 826 milionë dollarë në vitin...

Ha një mollë para se të flesh! Ja përfitimet

0
Një ndër këshillat parësore për një gjumë të mirë është të mos konsumoni ushqim para se të shtriheni. Por kjo nuk funksionon...

Vapa rrezikon bletët, prodhimi i mjaltit në Evropë ndikohet nga i nxehti

0
Zyrtarisht, në Evropë ka rekorde të reja nxehtësie. Temperaturat në Gjermani, Holandë e Belgjikë e kapërcyen vijën e kuqe për të dytën...

Nga zemra deri te pesha, këto janë të mirat e avokados

0
Edhe pse avokado ka hyrë shumë vonë në tregun tonë vendas krahasuar me atë evropian e më gjerë, është shndërruar shumë shpejt...

Ja pse nuk duhet ta shkrini mishin para se ta zieni

0
Shkrirja e mishit të pulës dhe i mishrave të tjerë mund të jetë rrezik për shëndetin! Ja përse nuk është mirë të...

Kanella me mjaltë: Ja efektet që nuk i kemi ditur

0
Shkencëtarët pohojnë se mjalti është shumë efikas në trajtimin e sëmundjeve të shumta dhe kur kombinohet me kanellën, ajo bëhet një armë vdekjeprurëse për...

Vendi ku Iftari shijon më shumë (Video)

0
Edhe pse është krijuar përpara 400 vjetësh, lagjja historike e Chawkbazar, në kryeqytetin e Bangladeshit, Dhaka, vazhdon të mbetet po aq popullore.

Artikujt e fundit