Ëmbëlsirë me lëng portokalli Fanta

0
Përbërësit: Pjesa e parë: 2 vezë 5 lugë sheqer 5 lugë qumësht 5 lugë vaj 5 lugë miell 1 pecivë qershi Pjesa e dytë: 500 ml qumësht 200 ml shllag krem 5 lugë sheqer 5 lugë niseshte 1...

Omëletë e zier në qese plastike (Video)

0
Nganjëherë zgjimi është aq i rëndë dhe uria e madhe, sa që vet fakti se duhet të fërgoni është i vështirë. Për t’ju lehtësuar...

Tortë çokollate nga gështenjat pa miell dhe sheqer

0
Përbërësit: * 225 g çokollatë të zezë, * 6 vezë, * kripë sa mund të kapet me një gisht, * 125 g gjalpë, * 500 g pure të ngrirë...

Syfyri dhe iftari kur jeni për ngutë! (FOTO dhe RECEPTA)

0
Si pjesë e muajit të shenjtë të Ramazanit, miliona myslimanë në mbarë botën do të përmbahen nga ushqimi dhe uji, midis agimit dhe muzgut. Myslimanët...

Menuja për ditën e trembëdhjetë të Ramazanit (FOTO+RECETA)

0
Përzgjedhja e recetave është bërë nga dietologë dhe kuzhinier mjaft të aftë. Ato janë të bollshme dhe të mjaftueshme për personat të cilët përveç...

Çfarë të lini dhe çfarë të largoni nga sirtarët e kuzhinës

0
9 mënyra se si ta detoksifikoni kuzhinën tuaj, të hani mirë dhe shëndetshëm “Le t’ia rikujtojmë vetës se çka është ngrënia e ‘pastër’,” tha Daniella...

Qumështi i devesë: pasi ta lexoni këtë, me siguri do të doni ta provoni

0
Risia e fundit përsa i përket përbërësve ushqimorë është ajo e qumështit të devesë. Sipas kërkimeve shkencore të publikuara ndër vite vlerat ushqyese të ...

Mushkëri pule me oriz

0
Orizi do të duhej të ishte i zier derisa uji të avullojë, mirëpo nëse jo, shtoni edhe pak ujë dhe zieni derisa të zihet...

Recetë: Patëllxhanë të mbushur me gjizë

0
Patëllxhanët janë ndër perimet fantastike që pavarësisht mënyrës apo recetës së përgatitjes të tërheqin përherë oreksin. Patëllxhanët i lajmë,...

Pastiçe

0
Përbërësit: Makarona, 250 gr 4 kokrra vezë 1 kg qumësht 200 gr djath i bardhë, 5 luge gjellë vaj ulliri 1 lugë gjelle gjalp Përgatitja: Ziejmë makaronat për vetëm 5 minuta....

Artikujt e fundit