Ja pse nuk duhet ta shkrini mishin para se ta zieni

0
Shkrirja e mishit të pulës dhe i mishrave të tjerë mund të jetë rrezik për shëndetin! Ja përse nuk është mirë të...

Vezë omëletë nga furra

0
Ushqim të cilin do ta kërkoni përherë. Omëleta e mirë është mënyra e shkëlqyeshme që në organizëm të fusni materie ushqyese dhe të shëndetshme, transmeton...

Menuja për ditën e trembëdhjetë të Ramazanit (FOTO+RECETA)

0
Përzgjedhja e recetave është bërë nga dietologë dhe kuzhinier mjaft të aftë. Ato janë të bollshme dhe të mjaftueshme për personat të cilët përveç...

A duhet zier perimet?

0
Sa më shumë të përpiqemi, aq më e vështirë bëhet të hani përditë perime. Por, nëse ia arrini qëllimit, dieta juaj ndoshta nuk është...

Paragjellë me patate

0
Përbërësit: 1 kg patate 2 qepë 1-2 lugë margarinë 1 tubë majdanoz 200 gr djathë i yndyrshëm i fortë kripë, piper, arrë moskati 1 lugë kopër 1 lugë qimnon Patatet lahen dhe me...

Sekretet e kafesë turke, të cilat askush nuk i ka ditur

0
Të gjithë në shtëpitë tona kemi kafe turke të cilën me shumë dashuri dhe përkushtim prindërit tanë e pinë në mëngjes ose në mbrëmje. Kafeja...

Së shpejti picat do të bëhen nga robotët

0
Robotët mund të rrezikojnë punë të mëdha në të ardhmen pasi shkencëtarët krijojnë cdo ditë versione të ndryshme të tyre. Këtë herë, Zume Pizza e...

Supë me karrota dhe xhinxher, receta e pagabueshme e vjeshtës

0
Supë me karrota dhe xhinxher, receta e pagabueshme e vjeshtës. Përbërësit: 2 qepë të vogla 2 cm xhinxher 500 gr karrota 2 lugë gjelle vaj ulliri 700 ml lëng perimesh...

Turshi e përsosur: Patëllxhan në vaj ulliri me erëza

0
Periudhat e ftohta kanë sjellë çdoherë nevojën për ruajtjen e ushqimeve në kohërat e mëhershme. Kësisoj, një proces i...

Pure nga kungulli

0
Një pjatë e thjeshtë, me pak përbërës dhe për më tepër shumë e shijshme. Për pure nga kungulli ju nevojiten: ▪ 800 g kungull, ▪ 1 patate...