Një recetë e shijshme për makaronat

0
Përbërësit: ▪ 1 lugë vaj ulliri ▪ 1 qepë të grirë ▪ 4 thelpinj hudhre të grirë ▪ 1 lugë e vogël kripë, ▪ 1 paketim makarona ▪ 3 filxhanë...

File pule me djathë

0
Përbërësit: • 100 gram djathë • 3-4 lugë galetë • 2 lugë vaj • 2 lugë gjalpë • 1 kg file pule • 3 lugë miell • 2 vezë • kripë • piper. Përgatitja: Në...

Qervish me Pulë e Arra – Tradita e Sofrës Shqiptare

0
Është një nga gatimet më të hershme tradicionale, i përgatitur në mënyrë fantastike nga mjeshtëria e duarve të nënave dhe gjysheve shqiptare. Por gjithashtu, është...

Byrek me Krem Djathi – Shije Unike nga Duart e Amvisave

0
Është një recetë fantastike që të kënaq syrin që në pamjen e parë, e që të ndjell menjëherë shijen për ta provuar patjetër. Një recetë...

Menuja për ditën e tetë të Ramazanit (FOTO+ RECETA)

0
Përzgjedhja e recetave është bërë nga dietologë dhe kuzhinier mjaft të aftë. Ato janë të bollshme dhe të mjaftueshme për personat të cilët përvec...

Kek pa miell dhe sheqer – përbërësit sekret të një ëmbëlsire të shëndetshme

0
Kjo është receta që çdo amvisë duhet të ketë patjetër në listën e recetave të ëmbla të saj. Pa miell, pa sheqer, madje edhe pa...

Si të përgatisim trileçe në shtëpi?

0
Trileçja ka pikërisht këtë emër sepse përbëhet nga tri lloje qumështi: qumësht i kondensuar, qumësht i avulluar dhe krem i trashë.

Edhe Nju Jorku po mahnitet nga ushqimet tradicionale shqiptare

0
Ushqimi i Ballkanit po del në një skenë më të gjerë. Nga Nju Jorku në Londër shumë shefa guzhine, përfshi Xhejmi Oliver, i kanë...

Këshilla si të heqësh dorë nga varësia e ëmbëlsirave

0
Dëshira për të ëmblat është në natyrën e njeriut pasi ato përmbajnë nivel të alrtë karbohidratesh dhe furnizojnë shpejtë organizmin me energji. Por teprimi me...

Dezinfektojeni lavamanin me vetëm 2 përbërës

0
Lajmë çdo ditë enë të cilat përmbajnë papastërti nga ushqimet e ndryshme që konsumojmë, ndaj përgatiteni vetë këtë dezinfektant natyral. Lajmë çdo ditë në të...

Artikujt e fundit