Mish rose me portokall

0
Ky specialitet përfundimisht do të bëhet një ndër specialitetet tuaja më të dashura. Mishi i shijshëm i rosës i...

Recetë: Patëllxhanë të mbushur me gjizë

0
Patëllxhanët janë ndër perimet fantastike që pavarësisht mënyrës apo recetës së përgatitjes të tërheqin përherë oreksin. Patëllxhanët i lajmë,...

Recetë: Patëllxhanë të mbushur me gjizë

0
Patëllxhanët janë ndër perimet fantastike që pavarësisht mënyrës apo recetës së përgatitjes të tërheqin përherë oreksin. Patëllxhanët i lajmë,...

Recetë natyrale: Qumësht kanelle për lëkurë të shëndetshme dhe humbje peshe

0
Konsumimi i një gote me qumësht të ngrohtë para se të flini është rutinë relaksuese dhe e shëndetshme por, nëse i shtoni...

Torte me banane

0
Kjo është ëmbëlsirë shumë e thjeshtë. Përbërësit 3 vezë 1 gotë sheqer

Turshi e përsosur: Patëllxhan në vaj ulliri me erëza

0
Periudhat e ftohta kanë sjellë çdoherë nevojën për ruajtjen e ushqimeve në kohërat e mëhershme. Kësisoj, një proces i...

Receta për përgatitjen e makaronave me mish viçi

0
Recetë e shpejtë dhe e shijshme. Përbërësit 4 racione mish viçi 500 gr...

Tamëloriz me kanellë, shëndet dhe shije në një vend

0
Tamëlorizi, ose i njohur ndryshe si oriz me qumësht, është një ëmbëlsirë e lehtë dhe e shijshme. Një recetë e shëndetshme edhe për...

Supë me perime dhe fileto pule, ja si ta përgatisni

0
Filetoja e pulës do ta bëjë më joshëse këtë supë ndërkohë që perimet do t’ju japin vlerat ushqyese aq të nevojshme për...

Si të përgatisim trileçe në shtëpi?

0
Trileçja ka pikërisht këtë emër sepse përbëhet nga tri lloje qumështi: qumësht i kondensuar, qumësht i avulluar dhe krem i trashë.

Artikujt e fundit