Akullore me Qumësht dhe Copëza Çokollate

0
Përbërësit 4 filxhanë çaji me qumësht 4 kokrra vezë 4 filxhanë çaji me qumësht 4 kokrra vezë 1 filxhan çaji sheqer Një lugë çaji...

Briosh Të Shpejtë në Vetëm 10 Minuta – Receta më e Thjeshtë

0
Brioshët janë një nga kënaqësitë e shumta të kafes së mëngjesit. Ata janë perfekt për të rriturit por edhe për të vegjlit sa herë që...

Patëllxhanë Të Pjekur Me Hudhra – Shija Mahnitëse e Traditës Shqiptare

0
Patëllxhani është një perime që bie gjithmonë në sy në stendat e fruta perimeve në kryeqytet dhe përtej tij. Përdorimi i tij mbetet pjesë e...

Pastiço me Kungulleshka – Receta e Lehtë me Aromë Fantastike

0
Pastiço është një gatim i thjeshtë si në përgatitje ashtu edhe në shije. Nuk duhen shumë përbërës dhe zotësi për ta servirur gati në tryezë...

Makarona me Salcë Spinaqi dhe Domate – Shije dhe Shëndet

0
Salcat janë mënyra më e mirë për të shoqëruar gatimet e sidomos makaronat. Shpesh konsiderohen të pashëndetëshme, por nëse i përgatisni si duhet ato në...

Ëmbëlsirë me Mak (Afion)

0
Përbërësit: 3 vezë 1 gotë e ujit sheqer 1 gotë qumësht 1 gotë vaj 1 gotë griz 1 gotë miell Gjysmë gotë mak. 1 pluhur për pjekje (peciv) 1 paketim vanilje Masa e gotës...

Byrek role me hithra dhe djathë të bardhë

0
Përziheni dhe në fund shtoni djathin e shkërmoqur, majdanozin e grirë dhe dy lugë vaj ulliri (nëse ju duket shumë e lëngëshme mund ti...

Si ta mbani kaçkavallin të freskët, të mos prishet dhe të mos myket

0
Ky truk ndihmon që freskia dhe shija e kaçkavallit të ruhen perfekt edhe deri në 14 ditë Kaçkavalli dhe...

Sallatë patatesh me kastravecë – racion ideal për ditët e nxehta të verës!

0
Sallatë e mrekullueshme kremoze dhe freskuese Freskuese, e lehtë dhe e shijshme, përgatitet shumë lehtë, transmeton Telegrafi.Përbërësit:– 6 patate;– 2 kastravecë (të freskët);–...

Drekë sikur e gatuante gjyshja: Mish pule me perime nga furra

0
Drekë e thjeshtë, e shëndetshme dhe preferuar për të gjithëNuk ka më të shijshëm se mishi dhe perimet nga furra, transmeton Telegrafi.Përbërësit:–...