Çaji i rusit nuk rrjedh nga Rusia: Lexojini 6 fakte për çajin e preferuar...

0
Çaji i zi përbën një ndër preferencat kryesore të njerëzve, kjo si rezultat i përfitimeve shëndetësore që ai sjell. Sa më shumë...

Imami mëson gjuhën e shenjave për t’u ligjëruar besimtarëve të shurdhër

0
Një imam turk që vepron në provincën Mugla ka mësuar gjuhën e shenjave, në mënyrë që të jep ligjërata fetare për besimtarët...

Nobelisti Peter Handke del edhe jugosllav! Ja si u pajis pasaportë nga Millosheviçi gjatë...

0
Fituesi i Nobelit në Letërsi, shkrimtari austriak Peter Handke, mban gjithashtu një pasaportë të ish-Jugosllavisë, dhënë për të nga Millosheviçi. Ky është...

Elefanti gjigant vendos të ulet sipër veturës me udhëtarë

0
Të gjitha veturat e tjera kaluan, por elefanti te parku kombëtar Kao Jai në Tajlandë vendosi se kjo makinë, specifikisht, nuk duhej...

383 vjet nga themelimi i Universitetit të Harvardit

0
Universiteti i Harvardit, njëri ndër universitetet më prestigjioze në botë, shënon sot 383-vjetorin e themelimit. I themeluar para gati...

Akuzohet profesori i Oksfordit, shiti fragmente të lashta të Biblës

0
Një profesor i Universitetit të Oksfordit është akuzuar se i ka shitur fragmente të lashta të Biblës një kompanie amerikane, e cila është përfshirë...

Gjermanët, përdoruesit më të mëdhenj të letrës në botë

0
Gjermania prodhon më shumë mbetje letre dhe kartoni për person sesa çdo komb tjetër i industrializuar ose në zhvillim i G20-ës, deklaroi qeveria në...

Kërkesa e shtuar, Apple do rritjen e prodhimit të iPhone 11

0
Apple ka kërkuar nga furnitorët që të rrisin prodhimin e linjës së saj të re iPhone 11 dhe iPhone 11 Pro deri në 10...

Gjenden 13.5 ton ar dhe 20 miliardë dollarë në bodrumin e ish-kryebashkiakut të Pekinit

0
Në bodrumin e shtëpisë së ish-kryebashkiaku të Pekinit  Zhang Qi, janë gjetur 13.5 ton ar dhe 20 miliardë dollarë. Sipas...

Bima e rrallë që rritet në Shqipëri, kushton deri në 3 mijë euro

0
Rreth 3.000 Euro për një kilogram tartuf dhe në Shqipëri kjo kërpudhë e rrallë rritet gjerësisht. Aq sa në...