Vdekjet në aksidente: Cilat shtete janë më të rrezikshmet?

0
Vendet e Evropës Lindore kanë numrin më të madh të viktimave të rrugëve për kokë brenda Bashkimit Evropian, thonë të dhënat nga Këshilli Evropian...

Pagat në Zvicër, kaq paguhet kuzhinieri, kopshtari e taksisti

0
Pagat në Zvicër rriten vazhdimisht, derisa statistikat tregojnë edhe për dallimin ndërmjet këtij viti dhe atij të kaluar. Lista...

Ndodh vetëm disa herë gjatë mijëvjeçarëve! Çfarë do të thotë data e sotme

0
Dita e sotme, 2 Shkurt 2020 është një datë palindrome, e cila nuk ndryshon nëse lexohet nga e majta në të...

Pudra me ngjyrosës kanceroz, “J&J” e dinte prej 1971-shit

0
Aksionet e “Johnson & Johnson” kanë rënë me më shumë se 10 për qind, pasi agjencia e lajmeve “Reuters” raportoi se gjiganti...

Pasaportat më të fuqishme të vitit 2018 (Foto)

0
“Henley Passport Index” ka renditur të gjitha pasaportat e botës sipas numrit të vendeve që mbajtësit e tyre mund të vizitojnë pa viza. Ata kanë...

Kjo është “nëna e maceve”në Siri, e mbetur në karrocë nga regjimi, kujdeset për...

0
E njohur si “nëna e maceve”, Ibtisam Said qëndron e ulur në karrocën e saj e shoqëruar nga krijesa më e dashur...

Kush ishte shqiptari që i mbijetoi mbytjes së Titanikut

0
Më 15 prill, ishte 107 vjetori i mbytjes së anijes së famshme, “Titanik”. Kohë pas kohe gazetarë e publikues të ndryshëm shqiptarë...

Sondazhi: Ja cili çift vlerësohet “më së shumti” në botë

0
Për disa ajo është “Zonja e Parë e Përjetshme”, e ndaj Michelle Obama është “më e vlerësuar” në mbarë botën.

Koreja e Veriut hap “Majën e Qytetërimit Njerëzor”

0
Koreja e Veriut ka hapur një qytezë të re të cilën mediat shetëtore e kanë quajtur “maja e qytetërimit modern të njerëzimit”.

Kërkesa e shtuar, Apple do rritjen e prodhimit të iPhone 11

0
Apple ka kërkuar nga furnitorët që të rrisin prodhimin e linjës së saj të re iPhone 11 dhe iPhone 11 Pro deri në 10...

Artikujt e fundit