Busti 3 mijë vjeçar i Tutankhamunit, u shit për 6 milionë dollarë në një...

0
Një bust 3 mijë vjeçar i Tutankhamunit që Egjipti pretendon se është vjedhur, është shitur për 6 milionë dollarë në një ankand....

Ndodh vetëm disa herë gjatë mijëvjeçarëve! Çfarë do të thotë data e sotme

0
Dita e sotme, 2 Shkurt 2020 është një datë palindrome, e cila nuk ndryshon nëse lexohet nga e majta në të...

SHBA heq shkrimet e Detit të Vdekur: Rezultatet treguan se ishin false

0
Një muze amerikan ka hequr nga ekspozimi fragmente të asaj që besohej se ishin pjesë të shkrimeve të Detit të Vdekur, pasi testet treguan...

Bima e rrallë që rritet në Shqipëri, kushton deri në 3 mijë euro

0
Rreth 3.000 Euro për një kilogram tartuf dhe në Shqipëri kjo kërpudhë e rrallë rritet gjerësisht. Aq sa në...

Kush ishte shqiptari që i mbijetoi mbytjes së Titanikut

0
Më 15 prill, ishte 107 vjetori i mbytjes së anijes së famshme, “Titanik”. Kohë pas kohe gazetarë e publikues të ndryshëm shqiptarë...

Pasaporta franceze “më e vlefshmja në botë”

0
Nëse jetoni në një shtet, të keni nënshtetësinë padyshim ju jep disa avantazhe shtesë – por një raport i ri pretendon...

Mbushi telefonin në prizën e xhamisë, lë të holla dhe një mesazh…

0
Një qytetar i cili ngarkoi telefonin në një xhami në rrethin Altınyayla të provincës Sivas të Turqisë, la 2 lira në afërsi...

Profesori tregon çfarë studenti ishte Albin Kurti: Koncentrohej shumë gjatë ligjëratave, mendoja se do...

0
Profesor Salem Lepaja, ishte njëri ndër profesorët e Fakultetit të Inxhinierisë Elektrike dhe Kompjuterike, i cili i ligjëroi kryeministrit të sapozgjedhur të...

BE në përgatitje për ndalim të plastikës

0
Parlamenti Evropian (PE) ka miratuar rregullimet ligjore që përfshijnë sjelljen e rregullave të reja kundrejt produkteve plastike për një përdorim që mund të hasen...

Gjenden 13.5 ton ar dhe 20 miliardë dollarë në bodrumin e ish-kryebashkiakut të Pekinit

0
Në bodrumin e shtëpisë së ish-kryebashkiaku të Pekinit  Zhang Qi, janë gjetur 13.5 ton ar dhe 20 miliardë dollarë. Sipas...

Artikujt e fundit