Singapor, roboti në vend të policit: Qëndroni në shtëpi (Video)

0
“Qëndroni të sigurt, qëndroni në shtëpi!”. Quhet O-R3 dhe është një robot i cili ka marrë rolin e policit në parqet e Singaporit dhe...

Ujqërit bredhin të lirë në rrugët e San Francisco pas bllokadës së koronavirusit

0
Teksa shumcia e botës është mbyllur në shtëpi prej disa javësh, duke pritur largimin e epidemisë së koronavirusit, në mënyrë natyrale kafshët janë ndjerë...

Pse Gjermania ka nivelin e vdekshmërisë më të ulët në krahasim me vendet e...

0
Gjermania është një 10 vendet me numrin më të lartë të njerëzve të diagnostikuar me Covid-19. Referuar të dhënave, Gjermania ka shumë më shumë...

Foto Galeri/ Brenda ishujve të izoluar, ku ligjin e bëjnë gratë

0
Shoqëritë e izoluara të dy ishujve të Estonisë, Kihnu dhe Manija, në detin Baltik, janë konsideruar shpesh si shoqëritë e fundit matriarkale në Europë. Të...

Profesori tregon çfarë studenti ishte Albin Kurti: Koncentrohej shumë gjatë ligjëratave, mendoja se do...

0
Profesor Salem Lepaja, ishte njëri ndër profesorët e Fakultetit të Inxhinierisë Elektrike dhe Kompjuterike, i cili i ligjëroi kryeministrit të sapozgjedhur të Republikës së...

Ndodh vetëm disa herë gjatë mijëvjeçarëve! Çfarë do të thotë data e sotme

0
Dita e sotme, 2 Shkurt 2020 është një datë palindrome, e cila nuk ndryshon nëse lexohet nga e majta në të djathtë. Një...

Pamje tragjike/ Momenti kur punëtori rus përpihet nga gërmadha e stadiumit

0
Një punëtor ka humbur jetën në Rusi teksa priste disa kolona mbajtëse të kompleksit sportiv të Shën Petersburg (SKK Peterburgsky). Sapo ai ka prerë një...

Rreziku shëndetësor që i kanoset tifozëve të zjarrtë të futbollit

0
Tifozët e futbollit përjetojnë nivele aq të larta stresi duke shikuar ekipin e zemrës saqë e vendosin veten përballë rrezikut të një sulmi kardiak....

Gruaja më e vjetër në botë mbush 117 vjet

0
Japonezja Kane Tanaka ka thyer rekordin e saj si personi më i vjetër në botë duke festuar 117 vjetorin e lindjes. Ajo shënoi ditëlindjen së...

Kjo është “nëna e maceve”në Siri, e mbetur në karrocë nga regjimi, kujdeset për...

0
E njohur si “nëna e maceve”, Ibtisam Said qëndron e ulur në karrocën e saj e shoqëruar nga krijesa më e dashur për të....