A të ndihmon uthulla e mollës në dobësim, dietogia jep përgjigjie!

0
Dietologia e njohur ndërkombëtare Leslie Langevin, në një publikim për “Whole Health Nutrition”, për këtë pikëpyetje thotë se ka qëndrime të ndryshme. Leslie thotë se...

Disa gjëra që duhet të bëni pasdite nëse dëshironi të humbni në peshë…

0
Provoni këto gjëra dhe mund të arrini shumë shpejtë qëllimet… Përveç ndryshimeve të mëdha si të konsumoni më shumë perime, të zvogëloni konsumin e sheqerit...

Të hash çdo ditë të njëjtin mëngjes – ndikimi për rënien në peshë

0
Mëngjesi është vakti më i rëndësishëm i ditës. Madje ai luan rol kryesor në rënien në peshë. Personat të cilët hanë mëngjes kanë një metabolizëm...

Dietë 5-ditore me mollë dhe dardhë

0
Dardhat dhe mollët janë ideale për dietë, për shumë arsye. Molla përmban fibra dietetike, të cilat japin ndjenjën e ngopjes, pengojnë oscilimin e nivelit të...

Pas ushtrimeve – konsumoni këto produkte

0
Gjithmonë duhet të keni kujdes se çfarë konsumoni pas ushtrimeve, sepse jo çdo gjë ju bën mirë. Më poshtë janë disa produktet që ju duhet...

Merrni vitaminat tuaja ditore me një gotë qumësht

0
Produktet e qumështit janë çelës për çdo dietë dhe qumështi është më i konsumuari nga të gjithë, por është e rëndësishme të dini...

Ja dieta Detoksifikuese??? Konsumoni sa më shumë ujë

0
Sipas shkencëtarëve dietat  detoksifikuese janë humbje parash dhe kohe  dhe në vënd që të ulemi përpara një shumëllojshmërie frutash, përpara sheqerit dhe kafes ajo...

Këta janë përbërësit për një mëngjes të shëndetshëm

0
Të dilni nga shtëpia pa ngrënë mëngjes nuk do t`ju ndihmojë të humbni peshë.Njerëzit, të cilët zakonisht neglizhojnë mëngjesin, marrin mëshumë kalori gjatë gjithë...

Çfarë i ndodh trupit kur ndërpresim konsumimin e bukës?

0
Fjala është për bukën, artikulli më i përhapur, të cilin njerëzit e adhurojnë, por të cilin më së shpeshti e fshijnë nga menyja, kur...

Gjashtë ushqime që largojnë nikotinën nga trupi juaj

0
Nikotina shkakton rritje të shpejtë të tensionit të gjakut dhe dëme serioze në mushkëri. Për më tepër, edhe në qoftë se ndaloni pirjen e...

Artikujt e fundit