Ja dieta me portokall dhe vezë

0
Dhjetëvjeçarin e fundit kemi dëgjuar të flitet shumë për dietat. Është një term i përdorur rëndomtë, por shpeshherë jemi të paqartë rreth kuptimit të...

Përse jeni ende të uritur pas drekës?

0
Uria pasi kemi ngrënë na ndodh të gjithëve. Mund të na ndodhë menjëherë pas kafshatës së fundit ose 45 minuta më vonë. E vërteta është...

Domatet dhe sulmi i zemrës: Sa domate duhet t’i hani për ta zvogëluar rrezikun?

0
Sulmet e zemrës janë urgjencë serioze mjekësore që kërkojnë tretman të menjëhershëm. Sulmi i zemrës shkaktohet kur furnizimi i zemrës me gjak papritmas bllokohet, transmeton...

Varësia nga kafeja është problem real

0
Kafeja është zakon, pa të cilën për miliona njerëz, mëngjesi do të ishte i pakuptimtë. Kur nuk teprohet në sasi, kafja mund të ketë ndikim pozitiv...

Disa ushqime që duhet t’i largoni mënjëherë nga dieta juaj ushqyese!

0
Ekzistojnë ushqime që ne duhet t’i shmangim në bazë të gjerë, sepse mund të shkaktojnë shumë dëme për organizmin tonë. Bëhet fjalë për ushqime...

Kungulli, ushqimi që ju ndihmon të humbni peshë

0
Dr. Seth Rankin tregon se kungujt janë të mbushura me vlera ushqyese të cilat ndikojnë që të ndiheni të ngopur për një kohë më...

Sallatat detox, pastroni organizmin

0
Më shumë toksina e më pak ushqyes janë pasojat e një aparati tretës që nuk funksionon mirë. Disa receta të sallatave detoks për të...

Çaji i zi ndihmon në humbjen e peshës

0
Çaji i zi, ashtu si ai jeshil, ndihmon të humbisni në peshë, por ka dhe përfitime të tjera për shëndetin.

Dieta me kafe

0
90 për qind e grave ankohen për shkak të peshës së tepërt pas lindjes, ndërsa vajzat e reja ballafaqohen me probleme tjera, si pasojë...

Zieni këta dy përbërës dhe humbisni peshë me lehtësim

0
  Humbja e peshës mund të jetë një proces jashtëzakonisht i vështirë. Kjo përzierje që mund ta përgatisni në shtëpi do t’ju ndihmojë të humbni...

Artikujt e fundit