Si t’i eliminoni pesticidet nga pemët dhe perimet

0
Gabimi i cili mund t’ju dëmtojë shëndetin. Mbase mendoni që me fshirje apo me shpëlarje do të eliminoni gjithë ndyrësitë dhe kimikalet nga pemët, mirëpo...

Ushqimet që duhet shmangur pas orës 19.00

0
Tashmë është konfirmuar se nuk është mirë të hahet ushqim pas orës 19.00. Nëse ndodh që jeni shumë i uritur dhe nuk mund t'i rezistoni...

Katër ilaçe të forta natyrale kundër dhjamosjes së mëlçisë

0
Dhjamosja e mëlçisë është një problem shëndetësor që ka të bëjë me akumulimin e sasive të mëdha të triglicerideve të yndyrës në qelizat e...

5 arsyet pse keni nevojë për bimë në shtëpi dhe zyra

0
Njerëzit shpenzojnë rreth 90% të kohës së tyre në ambiente të mbyllura. Dhe kjo është ... shumë. Por nëse keni bimë në shtëpinë ose zyrën...

Çfarë i Bën Kolesteroli Trurit – Si Të Mbani Nivelet e Duhura Në Organizëm

0
Lidhja mes zemrës dhe trurit nuk bazohet vetëm tek emocionet, stresi apo harmonia. Sipas të dhënave të AgroWeb.org, si truri, ashtu edhe zemra janë të...

Ushqimet e shëndetshme për zemër

0
Një e katërta e vdekjeve në SHBA janë si shkak i sëmundjeve të zemrës. Pasi që kjo statistikë është vërtetë enorme, është shumë e rëndësishme...

Ushqimet që duhet të shmangni nëse keni trigliceride të larta

0
Përshtati në shqip: Blertina Koka Gjalpi ose margarina Përdorni vaj ulliri në vend të gjalpit dhe margarinës,...

Nuk u vaksinuan, 30 mijë të prekur nga fruthi

0
11 njerëz vdiqën dhe më shumë se 30.000 janë infektuar këtë vit nga epidemia e fruthit në Ukrainë, vendi europian më i prekur...

Nëna shpërndan fotografi prekëse të vajzës 5-vjeçare duke u kujdesur për vëllanë me leukemi

0
Një fotografi prekëse e nënës shfaq realitetin e betejës së djalit të saj kundër leukemisë – pasi motra e tij e ngushëllon...

Rreziku vdekjeprurës që po sjellë ajri i ndotur tek pacientët që kanë probleme me...

0
Ndotja e ajrit zvogëlon shanset e mbijetesës për njerëzit që i janë nënshtruar një transplanti të zemrës, kanë zbuluar studiuesit.

Artikujt e fundit