“Vaksina për COVID-19 mund të jetë e gatshme në tremujorin e dytë të vitit...

0
Helen Rees, hulumtuese në mjekësi, është optimiste se vaksina kundër coronavirusit do të jetë e disponueshme në tremujorin e dytë të vitit 2021. Rees, e...

Zemaj flet rreth vaksinës antiCOVID: Kemi hyrë në listën e sigurimit të 20 përqindëshit,...

0
Ministri i Shëndetësisë (MSH), Armend Zemaj gjatë intervistës për Telegrafi.com ka bërë të ditur se Ministria e Shëndetësisë ka siguruar 160.500 vaksina për gripin...

1 mijë e 441 raste aktive me COVID-19

0
Që nga 13 marsi kur edhe u paraqitën rastet e para të të infektuarve me COVID-19, numri i rasteve pozitive është 15 mijë e...

72 të shëruar dhe 54 raste të reja me Covid-19 në Kosovë

0
72 TË SHËRUAR DHE 54 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën...

Zemaj i bindur se Kosova po e menaxhon pandeminë më mirë se vendet e...

0
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka ripërsëritur se Kosova është më mirë se vendet e rajonit e madje edhe më mirë se vendet me...

Rritet shqetësimi për mbyllje të shkollave pas rezultimit me COVID-19 të mësuesve e nxënësve

0
Dy javë pasi ka filluar viti shkollor, në disa shkolla të Kosovës janë shfaqur raste me Covid-19. Nxënësit e shkollës “Faik Konica” në Prishtinë nga...

Fillojnë shërbimet specialistike në QKUK, do të bëhet hapja graduale e të gjitha shërbimeve...

0
Pas rënies së numrit të të infektuarve me koroavirus, sot është bërë hapja e të gjitha shërbimeve specialistike në QKUK. Për shkak të situatës me...

Dy viktima dhe 46 raste të reja me Covid-19 në Kosovë

0
Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 560 mostra të...

87 të shëruar dhe 63 raste të reja me Covid-19 në Kosovë

0
Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 592 mostra të...

Bilanci i COVID-19 në Kosovë: Afër 15 mijë raste pozitive, 2000 aktive

0
Numri total i rasteve pozitive është 14.939 raste nga 60.913 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 611 raste të vdekjes. Gjatë 24 orëve të...