Mbi 40 milionë të shëruar nga COVID-19 në mbarë botën

0
Numri i të shëruarve nga koronavirusi i ri (COVID-19) në mbarë botën ka tejkaluar shifrën 40 milionë, transmeton Anadolu Agency (AA). Sipas faqes së internetit...

Foshnjat e lindura me operacion cezarian në rrezik më të lartë të hospitalizimit shkaku...

0
Foshnjat e lindura me operacion cezarian janë në rrezik më të lartë të hospitalizimit për shkak të infeksionit, thotë një hulumtim, transmeton Anadolu Agency...

“Pfizer” kërkon përdorimin e menjëhershëm të vaksinës kundër COVID-19 në SHBA

0
Kompania farmaceutike Pfizer sot njoftoi se u ka kërkuar rregullatorëve të SHBA-së që të lejojnë përdorimin urgjent të vaksinës së saj kundër COVID-19, me...

Vaksina e Oksfordit tregon përgjigje të fortë imune tek të moshuarit

0
Vaksina e mundshme e zhvilluar nga Universiteti i Oksfordit ka treguar një përgjigje të fortë imune tek të rriturit e moshës 60 dhe 70...

Pfizer zbulon të dhënat e reja shpresëdhënëse, vaksina është 95 për qind efikase –...

0
Prodhuesi i ilaçeve “Pfizer” ka njoftuar se vaksina e tyre kundër coronavirust është dëshmuar efikase në mbi 95 për qind, dhe se nuk ka...

Kompania Moderna thotë se vaksina e saj kundër COVID-19 ka efikasitet mbi 94 për...

0
Kompania amerikane e bioteknologjisë Moderna njoftoi sot se vaksina e saj kundër koronavirusit të ri (COVID-19) ka efikasitet prej 94,5 për qind, transmeton Anadolu...

“Shkencëtarët turq provojnë efektivitetin e Ribavirinës në trajtimin e COVID-19”

0
Shkencëtarët që punojnë me Platformën COVID-19 të Këshillit Kërkimor Shkencor dhe Teknologjik (TUBITAK) të Turqisë kanë provuar përmes eksperimenteve mbi kafshët se molekula e...

Vaksina e Pfizer kundër coronavirusit, rezultoi 90 për qind efektive

0
Vaksina e Pfizer dhe BioNTech kundër coronavirusit, ka rezultuar 90 për qind efektive në rezultatet e para përkatësisht tek testimi në shkallë të gjerë. Analiza...

Mbi 35 milionë të shëruar nga COVID-19 në mbarë botën

0
Numri i të shëruarve nga koronavirusi i ri (COVID-19) në mbarë botën ka tejkaluar 35 milionë, transmeton Anadolu Agency (AA). Sipas faqes së internetit "Worldometer",...

BE bie dakord mbi procesin e shpërndarjes së vaksinave

0
Zyrtarët e Bashkimit Evropian (BE) kanë deklaruar se shpërndarja e vaksinave kundër koronavirusit të ri (COVID-19) midis vendeve të bllokut do të jetë e...