3 trajtime natyrale që shërojnë lëkurën pas depilimit me brisk

0
Në qoftë se depilimi me dyll, pe, makinë depiluese apo trajtimi me lazer ju duken të papërshtatshme për llojin tuaj të lëkurës, janë të...

Shpëtimtari i lëkurës së thatë: mos përtoni, përbërësit i keni në shtëpi

0
Kur afrohet moti i ftohtë, i pari sitëm organesh që reagon është lëkura. Njerëzit që kanë lëkurën e thatë shpeshherë ankohen për...

Kunata e Tony Blair në Kosovë, tregon një rrëfim interesant për konvertimin në islam

0
Me një rrëfim mjaft interesant për jetën, për herë të parë në Prishtinë ka ardhur Lauren Booth, ish gazetare e njohur në...

3 trajtime bukurie me uthull molle që do të ndryshojnë totalisht trupin dhe fytyrën...

0
Uthulla e mollës njihet si lëngu magjik ishëndetit të mirë dhe mirëqenies. Nëse mendoni se uthulla e mollës e ka vendin në kuzhinë, diku...

Maskë fytyre me kungull për lëkurë rrezatuese

0
Përveç të tjerash, kungulli ndihmon dhe hidraton lëkurën e dëmtuar nga rrezet e diellit, gjithashtu pastron edhe aknet. Për një lëkurë më të mirë, provoni...

Disa nga vetitë kuruese të Aloe Verës

0
 Nuk është hera e parë që dëgjojmë për vetitë shumta të bimës së aloe verës. Kjo bimë,e cila përdorej për produktet e bukurisë edhe...

Ramazani nis pasnesër, a është i sigurt agjërimi për gratë shtatzëna?

0
Çfarë tregojnë studimet për agjërimin në shtatzani? Disa studime tregojnë se agjërimi ka pak ose aspak ndikim tek foshnjat e porsalindura, nënat e të cilëve...

E vetmja shampo që s’duhet të përdorni kurrë, nëse doni flokë të dendur

0
Shampot, sado të nevojshme të jenë, mund të përmbajnë përbërës dhe kimikate të dëmshme. Madje, disa formula mund të shkaktojnë irritim dhe rënie të...

Sapuni natyral me kafe turke, efekte “magjike” për lëkurën dhe rritjen e flokëve

0
Sapuni i mahnitshëm me kafe turke që përgatitet bashkë me kokrriza të kafes turke ndihmon në pastrimin e qelizave të vdekura të lëkurës suaj,...

 5 këshilla për gratë muslimane që presin një bebe

0
Shtatzënia është një dhuratë dhe bekim nga Zoti i Madhërishëm, dhe të gjitha nënave u rekomandohet që ta shijojnë këtë gjendje të lulëzimit shpirtëror. Janë...