Ngjyra mente, perfekte per shami dhe freski (Foto)

0
Ngjyra jeshile me nuancë mente është tejet e përshtatshme për një veshje të freskët verore, veçanërisht kur temperaturat rriten në mënyrë dramatike. E bukur, por...

Medikamentet që shkaktojnë shtyerjen e mujoreve gjatë kohës së Ramazanit

0
Bashkëpëlqimi i dijetarëve rreth çështjes së gruas muslimane të cilës gjatë Muajit të Ramazanit i paraqiten të përmuajshmet, është se ajo lirohet nga agjërimi....

Si të bëni parfum në kushte shtëpie me aromat më unike

0
E keni menduar ndonjëherë të bëni parfum me aromat më unike dhe të preferuara vetë në shtëpi? Nëse jo, atëherë është koha të mësoni...

Këshillë e fortë që nënat duhet ta përcjellin te vajzat e tyre!

0
Çdo prind duhet ta mësojë fëmijën e tij me rregullat e mirësjelljes. Por, përveç bontonit me rëndësi është që çdo prind ta inkurajojë fëmijën...

Një produkt, 15 përdorime: Ja pse një kuti vazelinë duhet të lihet pranë

0
Ky eshte një produkt i vetëm, por mund t’u japë fund më shumë se 20 problemeve tuaja të përditshme. Po flasim për...

Arsyeja e vërtetë pse duart e grave janë më të ftohta

0
Duar të ftohta nënkuptojnë një zemër të ngrohtë, siç thotë një proverb. Gratë kanë duar më të ftohta se burrat në kohën e ftohtë...

Këto janë ushtrimet për të luftuar rrudhat e fytyrës

0
Çfarë bëjmë për të mbajtur një trup të tonifikuar dhe të hollë? I dedikohemi sportit dhe gjimnastikës. E njëjta gjë vlen dhe për fytyrën...

Vaji natyral nga Jojoba, zgjidhja për shumicën e problemeve të lëkurës dhe flokëve

0
Vetia me e mire e vajit te jojobas eshte se permban pothuajse te gjitha vitaminat dhe mineralet qe duhen per te pasur lekure dhe...

Kombinimi i veshjes nënë-bijë për gratë me shami

0
Veshjet e njejta per nënat dhe bijat janë bërë trend i kohës. Dukja me të vërtetë është e shkëlqyeshme, dhe fustanat mund të qepen...

6 mënyra efikase për të zhdukur pjesët e varura trupit

0
Njerëzit mendojnë se mënyra e vetme për të reduktuar kilet e tepërta apo për të tonifikuar trupin janë disa orë të mira në palestër....