Parandalojeni rënien e flokëve me këto metoda natyrale

0
Rënia dhe problemet me dendësinë e flokëve, janë disa probleme shumë të shpeshta, të cilat i prekin zakonisht femrat. Përtej trajtimeve mjekësore, pamja e flokëve...

Moda e fjalës së fundit: Dizajnerja Lejla Feta sjell koleksion me motive tradicionale

0
Dizajnerja Lejla Feta edhe kësaj here vjen me modele unike te cilat i përmbushin kërkesat e klientëve deri në detaje, duke skalitur në material...

Shpëtimtari i lëkurës së thatë: mos përtoni, përbërësit i keni në shtëpi

0
Kur afrohet moti i ftohtë, i pari sitëm organesh që reagon është lëkura. Njerëzit që kanë lëkurën e thatë shpeshherë ankohen për tharje të...

Një produkt, 15 përdorime: Ja pse një kuti vazelinë duhet të lihet pranë

0
Ky eshte një produkt i vetëm, por mund t’u japë fund më shumë se 20 problemeve tuaja të përditshme. Po flasim për Vaseline e...

Jo vetëm në kuzhinë, ja ku gjen përdorim soda e bukës

0
Përveç përdorimeve në kuzhinë, soda e bukës gjen përdorim edhe në vende të tjera. Ajo mund të përdoret për të hequr erërat e këqija...

Tre arsye shëndetësore pse duhet të largoni peshën e tepërt nga beli

0
Fatkeqësisht kilet e tepërta tek barku nuk është vetëm një problem që i përket pamjes. Mjekët e konsiderojnë si një nga shqetësimet më të...

“Snapchat-i i ka fajet për rritjen e operacioneve plastike”

0
‘Sëmundja e Snapchat-it’ bëri që biznesi i kirurgjisë plastike të ketë rritje masive vitin që shkoi, pasi një numër gjithnjë e më i madh...

Erdhi pranvera! Ja çfarë duhet të ‘zhdukni’ nga gardëroba

0
Gardëroba juaj është padyshim e mbushur me gjëra apo veshje të cilat prej vitesh janë harruar dhe vetëm kur pastroni apo sistemoni dollapët ‘kujtoheni’ për to....

Disa nga vetitë kuruese të Aloe Verës

0
 Nuk është hera e parë që dëgjojmë për vetitë shumta të bimës së aloe verës. Kjo bimë,e cila përdorej për produktet e bukurisë edhe nga Kleopatra...

Çfarë nuk bën të pastrohet me sodë bikarbonati

0
Edhe pse është shumë e dobishme, shikoni se si soda e bikarbonatit nuk është zgjedhje e mirë me rastin e pastrimit Edhe pse për shkak të...