Aksion masiv i Policisë në qendër të Prizrenit, 13 persona nën pranga

0
Policia e Kosovës ka marrë një aksion masiv në qendër të qytetit të Prizrenit ku si rezultat 13 persona kanë përfunduar nën pranga dhe...

Task-Forca u shua që të shkatërrojë rastet në proces, ku të dyshuar janë eksponentë...

0
Qëllimi i Qeverisë Hoti dhe partive në pushtet, është që përmes shuarjes së kësaj Task-Force (Departamentit Special Anti-Korrupsion), të shkatërrojë me dhjetëra raste penale...

Qeveria e quan të sigurt sistemin nga i cili për 8 minuta u vodhën...

0
8 minuta kanë qenë të mjaftueshëm që përmes një ndërmarrjeje kriminale shtetit nga Thesari t’i vidhen 2 milionë e 77 mijë euro. Personi i vetëm,...

Tensione në Kuvendin e Serbisë, deputeti shqiptar me polemika të ashpra ndaj Ivica Daçiqit

0
Deputetët e Luginës së Preshevës kanë kundërshtuar që Ivica Daçiq të jetë kryetar i Kuvendit të Serbisë. Në seancën e Kuvendit të Serbisë, është propozuar...

Prokuroria ngrit aktakuzë ndaj Sami Lushtakut për kanosjen e avokatit Gazmend Halilaj

0
Prokuroria Themelore në Prishtinë ka ngritur më 21 tetor 2020, një aktakuzë ndaj ish-kryetarit të Komunës së Skenderajt, Sami Lushtaku, kushëririt të tij, Ibrahim...

Gjithçka u krye për 8 minuta, zbulohet strategjia e zyrtarit të Thesarit për vjedhjen...

0
Skandali i vjedhjes së mbi dy milionë eurove nga buxheti i shtetit është planifikuar mbi një strategji që gjeti zbatim për 8 minuta. Dosja...

Vjedhja e 2 milionë eurove në Thesar, një muaj paraburgim për Labinot Grudën

0
Gjykata Themelore në Prishtinë ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore në Prishtinë për caktimin e masës prej një muaj paraburgim kundër të pandehurit Labinot...

1 mijë e 245 testime, 159 qytetarë rezultojnë pozitivë me COVID-19

0
Gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 1 mijë e 245 testime për koronavirus. Nga këto mostra të marra, 159 raste kanë rezultuar pozitiv.Për fat...

Tjetër vjedhje: Grabitet kasaforta në AUV, nuk dihet çka kishte brenda saj

0
Një tjetër vjedhje ka ndodhur në Institucionet Publike të Kosovës. Në Agjencinë e Ushqimit dhe Veterinarisë është vjedhur një kasafortë me një peshë të konsiderueshme,...

Hoti deklarohet shkurt për vjedhjen e mbi 2 milionë eurove: Keqpërdoruesit do të dalin...

0
Kryeministri i vendit, Avdullah Hoti ka reaguar lidhur me rastin e djeshëm ku u vodhën mbi 2 milionë euro nga Thesari i Shtetit. Hoti deklaroi...