Pritet hapja e Aeroportit të Prishtinës, këto janë masat që udhëtarët janë të obliguar...

0
Nga Aeroporti Ndërkombëtar i Prishtinës, sot kanë folur në një konferencë për media ku kanë shpalosur detaje rreth masave që do të...

Turqi, rezervat e Bankës Qendrore arritën në 90.9 miliardë dollarë në maj

0
Banka Qendrore e Turqisë njoftoi se rezervat e saj zyrtare, që nga fundi i majit kanë arritur në 90.9 miliardë dollarë, transmeton...

Telekomit i tërhiqen mjetet nga llogaria, 3.500 punëtorë pa paga

0
Kryetari i Sindikatës së Punëtorëve të Telekomit, Lamih Balaj, përmes një shkrimi në llogarinë e tij në Facebook, ka konfirmuar se auditori...

Turqia vazhdon të mbetët ndër investitorët më të mdhenjë në Kosovë

0
Turqia po vazhdon të mbetët investitori më i madh në Kosovë pas Gjermanisë dhe Zvicrës. Sipas të dhënave të Bankës Qendrore të Kosovës deri më...

Aeroporti i Prishtinës hapet të dielën, MSh-ja publikon udhëzimet për udhëtarët

0
Aeroporti i Prishtinës do të hapet më 28 qershor, ndërsa Ministria e Shëndetësisë ka publikuar udhëzimet për mbrojtje nga Covid-19 për udhëtarët...

Bislimi sqaron vonesat e disa pagesave nga Pakoja Emergjente Fiskale

0
Ministri në detyrë i Financave dhe Transfereve, Besnik Bislimi tregon se vonesa e pagave e disa punëtorëve nga Pakoja Emergjente Fiskale është...

Hekurudhat, autostrada dhe gazsjellësi/ Këto janë projektet që SHBA do t’ia financojë Kosovës

0
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti po vazhdon takimet e tij në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Ai është takuar...

Paratë nga Pako Emergjente mbesin peng, Qeveria “Hoti” tash e dy ditë shtyen mbledhjen

0
Afro 133.000 punëtorë të sektorit privat janë duke pritur pagesën prej 170 euro për muajin prill nga Ministria e Financave, por deri...

Nëntë masat e parapara në kuadër të Pakos për Rimëkëmbje Ekonomike pas pandemisë COVID-19

0
Rishikimi i buxhetit, lehtësimi i qasjes në financim, mbështetja për punësim dhe bujqësia janë disa nga nëntë masat e parapara të Pakos...

Ngritja e çmimit të naftës në Kosovë është e paevitueshme

0
Ditëve të fundit është vërejtur një rritje e lehtë e çmimit të naftës dhe lëndëve të tjera djegëse në Kosovë.Por, përveç kësaj...