Aeroporti Ndërkombëtar i Prishtinës vazhdon të mbetet i mbyllur

0
Aeroporti Ndërkombëtar i Prishtinës, “Adem Jashari”, vazhdon të mbetet i mbyllur për fluturime. Sipas një njoftimi nga Autoriteti i Aviacionit Civil thuhet...

A do të mund t’i marrin kontributpaguesit paratë e Trustit Pensional?

0
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, në programin qeverisës në një nga masat e pakos së rimëkëmbjes ekonomike, ka paraparë ta fusë në...

Tërheqja e kursimeve pensionale nga qeveria për Pakon e Rimëkëmbjes, Keqa: Është në kundërshtim...

0
Përdorimi i një përqindjeje të mjeteve financiare të kursyera në Trust, rishikimi i buxhetit, lehtësimi i qasjes në financim dhe mbështetja për...

Mbi 722 mijë euro ndihmë nga diaspora gjatë pandemisë COVID-19

0
Ndihma që mërgimtarët e japin për shtetin e Kosovës ishte e pashmangshme edhe gjatë pandemisë COVID-19.Mbi 722 mijë euro janë grumbulluar nga...

Nëntë masat e parapara në kuadër të Pakos për Rimëkëmbje Ekonomike pas pandemisë COVID-19

0
Rishikimi i buxhetit, lehtësimi i qasjes në financim, mbështetja për punësim dhe bujqësia janë disa nga nëntë masat e parapara të Pakos...

Haradinaj 1.000 euro më shumë në ditë sesa Kurti

0
Dyfish më pak shpenzime ka realizuar ish-Qeveria Kurti krahasuar me Qeverinë paraardhëse të udhëhequr nga Ramush Haradinaj, në më pak se tre...

Pritet hapja e Aeroportit të Prishtinës, këto janë masat që udhëtarët janë të obliguar...

0
Nga Aeroporti Ndërkombëtar i Prishtinës, sot kanë folur në një konferencë për media ku kanë shpalosur detaje rreth masave që do të...

Nga heqja e reciprocitetit, 20 mauna hyjnë nga Serbia në Kosovë

0
Pas heqjes së masës së reciprocitetit ndaj Serbisë nga ana e Qeverisë së Kosovës, deri më tani kanë hyrë 20 maune me...

Pa rishikim të buxhetit, punëtorët s’do t’i marrin nga 170 euro

0
Asnjë masë e Pakos Emergjente Fiskale nuk do të zbatohet pa u rishikuar buxheti i këtij viti në Kuvendin e Kosovës.Po kështu...

​Dogana kthen mbrapsht 12 maune nga Serbia

0
Pas vendimit të Qeverisë në detyrë për plotësimin e masave të reciprocitetit me Serbinë, 12 transportues me mallra me origjinë nga Serbia...