Rukiqi: Sa më shpejtë të miratohet Ligji për Rimëkëmbjen Ekonomike, i domosdoshëm për menaxhimin...

0
Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës (OEK), Berat Rukiqi kërkuar miratimin sa më të shpejtë të Ligjit për Rimëkëmbjen Ekonomike nga pandemia...

Shqetësuese: 40 mijë punëtorë janë larguar nga puna gjatë pandemisë, shifrat mund të rriten...

0
Kryetari i Sindikatës së Pavarur të Sektorit Privat, Jusuf Azemi, ka thënë se Pakoja Emergjente e ndarë nga Qeveria e Kosovës është...

Trusti bëhet gati për tërheqjet e 10%-shit, Tahiri: Brenda dy javësh votohet në Kuvend

0
Aplikimi për tërheqjen e mjeteve të 10 përqindshit nga Trusti do të bëhet vetëm online.Kjo do të mundësohet pas votimit të Projektligjit...

Mallrat serbe vërshojnë Kosovën

0
Pak kohë pasi u hoqën taksa e më pas edhe reciprociteti, tregu në Kosovë është vërshuar nga mallrat e Serbisë.

Nga sot fillon ekzekutimi i 170 eurove të parapara nga Pako Emergjente

0
Nga sot pritet të fillojë ekzekutimi i mjeteve të parapara nga Pako Emergjente, për muajt të cilët nuk janë paguar.

Bajrami: Nga e hëna fillojnë pagesat nga Pakoja Emergjente për qytetarët dhe bizneset

0
Ministria e Financave nga e hëna do të nisë ekzekutimin e pagesave për qytetarët dhe bizneset për muajt e papaguar. Kështu ka...

Shkarkimi i bordeve e thellon edhe më tej krizën në ndërmarrjet publike

0
Qeveria e Kosovës gjatë kësaj jave ka shkarkuar katër borde të përkohshme të ndërmarrjeve publike të cilat ishin emëruar nga Qeveria Kurti....

Pandemia nuk e ndal diasporën, rriten remitenca

0
Përkundër që Banka Qendrore e Kosovës kishte paralajmëruar rënie të remitencave për 4.7 për qind, për shkak të pandemisë COVID-19, një gjë...

Thaçi dekreton Ligjin për Buxhetin, ku përfshihen 170 eurot për qytetarët

0
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi njofton se ka dekretuar Ligjin për Buxhetin që i është derguar gjatë ditës së djeshme.

Breshri shkakton dëme në kultura bujqësore, kërkohet fond i veçantë për fermerët

0
Reshjet e fundit të shiut dhe breshrit në vendin tonë kanë shkaktuar dëme të konsiderueshme në sektorin e bujqësisë.Ndërkohë që ende nuk...