Dështon transporti ndërurban, transportuesit s’kanë llogari të punojnë me pak udhëtarë

0
Ndonëse nga dje janë lehtësuar masat për parandalimin e përhapjes së virusit COVID-19 dhe është lejuar transporti ndërurban me leje të veçanta,...

Dënohen me 4 milionë euro gjobë 14 kompani të naftës për kurdisje të çmimit

0
4 milionë euro është shuma e dënimeve që Autoriteti i Konkurrencës ua ka shqiptuar 14 kompanive të naftës të cilat kishin manipuluar...

Nënshkruhet marrëveshja për financimin e “Autostradës së Paqes” që do të lidhë Prishtinën me...

0
Pas marrëveshjes së nënshkruar në Uashington nga Kosova dhe Serbia më 4 shtator, gjatë ditës së sotme janë nënshkruar edhe Letrat e...

Gjykata Kushtetuese shpall të pavlefshëm Ligjin për Pagat

0
Gjykata Kushtetuese e ka shpallur të pavlefshëm Ligjin për Pagat në sektorin publik, duke e pranuar kërkesën e Avokatit të Popullit pas...

A do të mund t’i marrin kontributpaguesit paratë e Trustit Pensional?

0
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, në programin qeverisës në një nga masat e pakos së rimëkëmbjes ekonomike, ka paraparë ta fusë në...

Turqia, fuqinë e saj në ekuacionin e energjisë në Mesdhe e merr nga e...

0
Përderisa Turqia vazhdon luftën e saj të drejtë në fushën e energjisë në Lindje të Detit Mesdhe, fuqinë e saj e merr...

Haradinaj 1.000 euro më shumë në ditë sesa Kurti

0
Dyfish më pak shpenzime ka realizuar ish-Qeveria Kurti krahasuar me Qeverinë paraardhëse të udhëhequr nga Ramush Haradinaj, në më pak se tre...

Çfarë është Zona Ekonomike Mini-Shenzen që u propozua nga Grenell – ndërmjet Kosovës dhe...

0
I dërguari special i presidentit amerikan Donald Trump në dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell në një intervistë për Newsmax TV ka thënë se,...

Sivjet pritet të ketë rënie të shitjes së banesave dhe shtëpive

0
Edhe sektori i patundshmërisë në vend është prekur nga pandemia Covid-19 sikur shumë sektorë të tjerë ekonomik. Sektori i...

Bllokohen llogaritë e Telekomit

0
Telekomit të Kosovës i janë bllokuar të gjitha llogaritë bankare. Kështu ka bërë të ditur një burim i arbresh.info...