Mbi 17 mijë euro ka harxhuar Zyra e ish-kryeministrit Haradinaj në dy dreka zyrtare

0
17 mijë e 150 euro i kishte harxhuar Zyra e ish-kryeministrit Ramush Haradinaj, në vetëm dy dreka zyrtare. Drekat...

Grenell: Do të provojmë të ndërtojmë një zonë ekonomike mes Kosovës dhe Serbisë

0
Emisari Special i Presidentit Donald Trump, Richard Grenell në një intervistë për televizionin amerikan, Newsmax ka folur për takimin mes Kosovës dhe...

Ngritja e çmimit të naftës në Kosovë është e paevitueshme

0
Ditëve të fundit është vërejtur një rritje e lehtë e çmimit të naftës dhe lëndëve të tjera djegëse në Kosovë.Por, përveç kësaj...

Reçica njofton pensionistët: Nuk jeni të obliguar të paraqiteni në zyrat e pensioneve, pagesa...

0
Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Skender Reçica ka bërë të ditur se të gjithë pensionistët deri në kalimin e situatës pandemike...

Anulohen fluturimet e datës 19, 20 dhe 21 qershor

0
Aeroporti Ndërkombëtar i Prishtinës “Adem Jashari”, ka njoftuar se janë anuluar fluturimt e datës 19, 20 dhe 21 qershor.

Vitin e ardhshëm Kosova mund të pësojë rënie ekonomike deri në 3 përqind

0
Qeveria e Kosovës në mbledhjen e sotme ka votuar rishikimin e buxhetit për vitin 2020.Ministrja e Financave Hykmete Bajrami, derisa paraqiti rishikimin...

Paratë nga Pako Emergjente mbesin peng, Qeveria “Hoti” tash e dy ditë shtyen mbledhjen

0
Afro 133.000 punëtorë të sektorit privat janë duke pritur pagesën prej 170 euro për muajin prill nga Ministria e Financave, por deri...

Turqia cakton datën e fillimit të linjave të rregullta ajrore me Kosovën

0
Në një njoftim të Ambasadës së Kosovës në Turqi, bëhet me dije se ky shtet ka hapur kufijtë ajror e tokësor, por...

Qeveria miraton Planin e Punës, Hoti: Fokus mbetet rimëkëmbja ekonomike

0
Qeveria e Kosovës në mbledhjen e fundit ka miratuar Planin e Punës për vitin 2020 dhe Planin Indikativ për vitet 2021-2022.Kryeministri i...

Nga korriku, nuk mund të parkohen veturat në qytet pa paguar

0
Nga korriku qytetaret nuk do të mund ta parkojnë veturën në qendër të Prishtinës më gjatë se dy orë.