Hekurudhat, autostrada dhe gazsjellësi/ Këto janë projektet që SHBA do t’ia financojë Kosovës

0
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti po vazhdon takimet e tij në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Ai është takuar...

Si do të përdoret në mënyrë të përbashkët Liqeni i Ujmanit nga Kosova dhe...

0
Kosova dhe Serbia kanë nënshkruar marrëveshje për normalizim ekonomik në Shtëpinë e Bardhë, në kuadër të së cilës, bashkë me amerikanët, parashihet...

Qeveria po rrezikon që rreth 100 mijë punëtorë të mbesin pa punë

0
Mospërkrahja e mjaftueshme e Qeverisë është duke sjell në kollaps biznesin i cili edhe përkundër vullnetit që ti mbajë në punë punëtorët...

Projektet që Kosova i prezanton në Shtëpinë e Bardhë, kapin vlerën e miliarda dollarëve

0
Takimi “historik” po quhet ai i 4 shtatorit që do të zhvillohet në Shtëpinë e Bardhë mes Kosovës dhe Serbisë me ndërmjetësim...

498 mjekë, 1,000 infermierë dhe 500 zyrtarë policor që nga fillimi i pandemisë në...

0
Të parët që dolën në front në shërbim dhe mbrojtje të shëndetit të qytetarëve të vendit, qysh nga fillimi i pandemisë me...

Kosova do të përfitojë 138 milionë euro nga Bashkimi Evropian

0
Kryeministri Avdullah Hoti, në emër të Qeverisë së Republikës së Kosovës, i ka nënshkruar marrëveshjet financiare ndërmjet Kosovës dhe Bashkimit Evropian për...

Koronavirusi zyrtarisht mbylli mbi 400 biznese në Kosovë

0
Dukagjin Bardhi nga Gjakova, katër vjet më parë kishte nisur biznesin e tij për energji të ripërtëritshme, por për shkak të pandemisë...

Turqia në Detin e Zi bëri zbulimin më të madh të gazit natyror në...

0
Anija e parë kombëtare turke e shpimit në ujëra të thella që kreu kërkime në Detin e Zi, Fatih, ka zbuluar 320...

Qeveria e Kosovës planifikon plan për rimëkëmbje ekonomike me 6 miliardë euro

0
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka thënë se Qeveria e Kosovës do të fillojë në shtator me zbatimin e planit afatshkurtër dhe...

Për gjashtë muaj, Serbia thotë se në Kosovë eksportoi mbi 95 milionë euro mallra

0
Serbia po vazhdon eksportin masiv të mallrave të saja në territorin e Republikës së Kosovës.Siç u bë e ditur sot nga Oda...