Dogana: Marrëveshja Kosovë-Turqi do të krijojë një zonë të tregtisë së lirë

0
Dogana e Kosovës ka vlerësuar se Marrëveshja e Tregtisë së Lirë në mes të Kosovës dhe Turqisë konfirmon synimin e palëve të...

Pa buxhet, Kosova mund të përballet me trazira dhe dëme të mëdha në shoqëri...

0
Kriza politike në Kosovë si pasojë e vonesës në formimin e institucioneve të reja të dala nga zgjedhjet e 6 tetorit, nuk...

Plot mallra serbe në tregje, Shala thotë se kosovarët po i bojkotojnë ato

0
Në pyetjet parlamentare, ministri i Tregtisë, Endrit Shala është pyetur se si është e mundur që pas vendosjes së taksës,...

Aksion i madh i Doganës, bastisen 30 lokacione e kapen shumë mallra të kontrabanduara

0
Dogana e Kosovës që nga orët e hershme të mëngjesit ka qenë në aksion. Operacioni që u po...

Çmimi naftës bie në 45 dollarë për fuçi pasi OPEC+ nuk arriti marrëveshje

0
Çmimi i naftës së papërpunuar Brent shënoi një ulje tjetër të madhe, duke rënë në 45 dollarë për fuçi të premten, pasi...

Prodhuesit vendorë thonë se kanë përfituar nga taksa

0
Katër muaj që nga vendosja e taksës 100 për qind për produktet e importuara nga Serbia dhe Bosnje e Hercegovina, kapacitetet prodhuese...

Furnizimi me mallra po vazhdon normalisht pavarësisht masave ndaj COVID-19

0
Në kuadër të forumeve virtuale të cilat po organizohen nga Oda Ekonomike Amerikane në Kosovë pas situatës së pazakontë të shkaktuar nga...

Nga 1 korriku, roamingu në Ballkan 70% më i lirë

0
Qytetarët e Kosovës, Shqipërisë, Maqedonisë së Veriut, Malit të Zi, Bosnje-Hercegovinës dhe Serbisë, nga muaji korrik do të mund të bisedojnë me...

Kosova humbi 17 mijë vende të punës vitin e kaluar

0
Sipas një raporti të Bankës Botërore që u publikua dje, Kosova gjatë vitit të kaluar ka humbur rreth 17 mijë vende të...

“Shtetet islame duhet të vënë kriptovalutën në përdorim mes tyre”

0
Nevojitet themelimi i një sistemi të përbashkët kriptovalutor mes shteteve islame, pasi dollari është shndëruar në një mjet ndëshkues, thotë kryetari i Forumit Ndërkombëtar...