Plot mallra serbe në tregje, Shala thotë se kosovarët po i bojkotojnë ato

0
Në pyetjet parlamentare, ministri i Tregtisë, Endrit Shala është pyetur se si është e mundur që pas vendosjes së taksës,...

Papunësia nuk i pengon zyrtarët publikë të mbajnë deri në tetë vende pune

0
Ndonëse Kosova vlerësohet vendi me shkallën më të lartë të papunësisë në Evropë, zyrtarë...

Kryeministrit taksa ia mbylli dyert e takimeve me zyrtarët amerikanë

0
Nga e premtja e javës së kaluar, kryeministri Haradinaj është duke qëndruar në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Vizita...

Gjiganti farmaceutik Bayer shkurtoi 4.500 vende pune në Gjermani

0
Gjiganti gjerman i industrisë farmaceutike Bayer, thotë se po shkurton 4.500 vende pune në Gjermani, transmeton Anadolu Agency (AA).

Kosova humbi 17 mijë vende të punës vitin e kaluar

0
Sipas një raporti të Bankës Botërore që u publikua dje, Kosova gjatë vitit të kaluar ka humbur rreth 17 mijë vende të...

Statistikat: Ja sa arrijnë të kursejnë “gjysmëmilionerët” (Foto)

0
A e keni menduar sa duhet punuar, e rrjedhimisht fituar në një shtet më të zhvilluar se Kosova për të arritur të bëheni...

Prodhuesit vendorë thonë se kanë përfituar nga taksa

0
Katër muaj që nga vendosja e taksës 100 për qind për produktet e importuara nga Serbia dhe Bosnje e Hercegovina, kapacitetet prodhuese...

“Frizerkat” u ikin tatimeve edhe pse fitojnë para të majme

0
Sallonet e bukurisë janë kthyer në një prej bizneseve më fitimprurëse në vend. Numri i tyre me kalimin e viteve vetëm sa...

Aksion i madh i Doganës, bastisen 30 lokacione e kapen shumë mallra të kontrabanduara

0
Dogana e Kosovës që nga orët e hershme të mëngjesit ka qenë në aksion. Operacioni që u po...

Shifrat e Eurostat: Shqiptarët jetojnë për t’u ushqyer

0
Konsumi i lartë i bukës dhe brumërave është një shenjë e varfërisë dhe e nivelit të ulët të të ardhurave që siguron...