Punëtorët e pezulluar në hall me pagat

0
Veton Alushaj, është në mesin e 220 punëtorëve në spitalin special për terapi fizikale dhe rehabilitim “ONIX SPA“ në Banjë të Pejës, i cili...

​Ministri Bislimi aprovoi Planin Operacional për Pakon Fiskale Emergjente

0
Ministri i Financave ka marr vendim për aprovimin aprovimin e Planit Operacional për Pakon Fiskale Emergjente, ku sipas këtij vendimi obligohen të gjitha institucionet...

Tregu mbushet me miell, vetëm në mars kanë hyrë mbi 7 milionë kilogramë

0
Pas mungesës disa ditore, në tregjet e Kosovës është kthyer mielli përsëri. Nën panikun e pandemisë, qytetarët e Kosovës ia mësynë mullinjve dhe supermarketëve të...

Miratohet Pakoja Emergjente Fiskale, ja kush do të përfitojë

0
Me kërkesë të Kryeministrit në detyrë Albin Kurtit, në pajtim me Rregulloren e Punës së Qeverisë, sot është mbajtur mbledhja korresponduese (mbledhja elektronike) e Qeverisë,...

120 mijë punëtorë mund të mos paguhen këtë muaj ose të marrin gjysmë page

0
Përhapja e koronavirusit në Kosovë ka nisur që t’i tregojë efektet e para edhe në ekonominë e vendit. Mbi 10 milionë euro në ditë...

Ekonomia në kohën e koronavirusit, 10 milionë euro dëme në ditë

0
Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqi, deklaroi se kemi 10 milionë euro dëme në baza ditore në vend për shkak të situatës...

Në Kosovë hyn kamioni i parë me mallra nga Serbia

0
Një kamion me mallra të lëndës së parë ka hyrë nga Serbia në Kosovë, kanë bërë të ditur zyrtarë të Doganës se Kosovës. Adriatik Stavileci,...

Furnizimi me mallra po vazhdon normalisht pavarësisht masave ndaj COVID-19

0
Në kuadër të forumeve virtuale të cilat po organizohen nga Oda Ekonomike Amerikane në Kosovë pas situatës së pazakontë të shkaktuar nga pandemia globale...

Komuna e Prishtinës shpenzon vetëm 40% të buxhetit për investime kapitale, rreth 30 milionë...

0
Organizata INPO shpreh shqetësim ndaj realizimit të ulët të buxhetit për investime kapitale në komunën e Prishtinës. Sipas të dhënave del se kjo komunë...

Pa buxhet, Kosova mund të përballet me trazira dhe dëme të mëdha në shoqëri...

0
Kriza politike në Kosovë si pasojë e vonesës në formimin e institucioneve të reja të dala nga zgjedhjet e 6 tetorit, nuk përjashton mundësinë...