Ndalimi i zyrtarëve serbë nga BIA, Kosova paralajmëron sanksione për Serbinë

0
Dje, këshilltari për Komunitete i kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, Srdjan Jovanoviq, njëherësh anëtar i Partisë Liberale Serbe të Kosovës, është ndaluar nga Policia...

Vajza nga Drenasi për “The New York Times”: Vesel Veseli më dhunonte tre-katër herë...

0
Lajmin e vajzës nga Drenasi ‘The New Jork Times’ e quan tronditës. Prestigjiozja amerikane, ‘The New Jork Times’ ka bërë një intervistë me vajzën nga...

Tensionet në veri – pritet aktivizimi i strukturave paralele dhe shërbimeve sekrete serbe

0
Katër komunat veriore të Kosovës pritet që së shpejti t’i hynë zgjedhjeve për kryetarë. Pjesëmarrëse në këtë proces janë tri subjekte politike, Vetëvendosje, PDK dhe...

Shtetet e BE-së nuk garantojnë liberalizimin

0
Më 1 korrik të këtij viti Finlanda do ta marrë kryesimin e Bashkimit Evropian (BE), megjithëkëtë finalizimi i procesit të liberalizimit të vizave për...

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike jep disa këshilla për kujdes të shtuar ndaj rriqrave

0
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës njoftoi se në vatrat endemike ka filluar pickimi i rriqrave që është paralajmërimi i parë për mundësinë...

Ish-ministri Agani përmes një letre jep fakte që e sqarojnë “padrejtësinë e bërë ndaj...

0
Ish-ministri i Shëndetësisë, Ferid Agani, pas shpalljes fajtor dhe dënimit me 2 vjet e gjysmë burgim nga Gjykata Themelore në Prishtinë, i është drejtuar...

Numër rekord i pacientëve në QKUK

0
Klinika Emergjente në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës ka shënuar numër rekord të trajtimit të rasteve brenda 3 muajve të parë të këtij viti. Sipas...

Paguhet nga “djersa e popullit”, deputeti i AAK-së pi 50 kafe në ditë

0
Bekë Berisha, deputeti i AAK-së, deklaroi se i pinë 50 kafe gjatë ditës. Mëngjese të zakonshme me punë dhe takime thotë se i ka Berisha,...

106 të kthyerit nga Siria largohen nga Qendra për të Huajt, shteti nuk ndau...

0
32 gra të kthyera nga Siria në Kosovë kanë dalë para organeve të drejtësisë. 10 prej tyre dyshohet se kanë qenë pjesëmarrëse në grupe terroriste,...

Veterani i UÇK-së kërkon ndihmë për shërimin e vajzës, thotë se shteti e refuzoi...

0
Ish-ushtari i UÇK-së, Muhamed Kuka ka deklaruar se është refuzuar shtatë herë rresht nga Qeveria e Kosovës aty ku ai ka mbajtur shpresën për...