Rrëfimi i nënës Fatime që se di ku e ka djalin e zhdukur: M’ka...

0
Reshati, djali më i vogël i familjes Qerkini nga Mitrovica, kur intensifikohen terroret e pushtetit serb më 1998 nëpër zonën e Drenicës,...

Lista Serbe: Qeveria Hoti do të eliminojë “masat e reciprocitetit” me Serbinë

0
Qeveria Hoti do të eliminojë “masat e reciprocitetit” me Serbinë, të vendosura nga kryeministri në largim Albin Kurti. Kjo...

Rexhepi e quan ofendim iniciativën për shkarkim të Osmanit, Avdyli kërkon largimin e Mustafës

0
Deputetët e LDK-së, Fatmir Rexhepi, dhe Haxhi Avdyli, kanë reaguar ashpër ndaj propozimit të kreut të kësaj partie, Isa Mustafa, për shkarkimin...

Zemaj tregon se kur do të ndodhë rinisja e shërbimeve për pajisje me viza...

0
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, përmes një postimi në Facebook, ka treguar se kur eventualisht mund të merret vendim për rinisjen e...

5 mesazhe për Muajin Ramazan

0
Nga: Rrahman FERIZI 1. Shëndet i ekuilibruar: Qasja ndaj shëndetit kërkon një trajtim permanent në kujdes dhe vetëkontroll. Dihet se pastërtia e  ajrit, ujit dhe ushqimit,...

Si duhet të flemë?

0
Njerëzit kalojnë pothuajse 1/3 e jetës së tyre në gjumë. Megjithatë kjo kohë nuk është e njëjtë për çdo person. Cilësia e orëve të...

Në prag të Ramazanit, Bekim Jashari shpërndan 1500 pako ushqimore e higjienike për familjet...

0
Komuna e Skenderajt ka filluar shpërndarjen e 1500 pakove ushqimore për familjet në nevojë. Këtë lajm e ka bërë...

Po rrënohet historia, kullat e Jasharëve rrezikojnë të shemben

0
Shtëpitë që janë dëshmi e fortë e sakrificës së familjes Jashari dhe simbol i lirisë për shqiptarët e Kosovës, arritën të qëndrojnë...

Gjermania kritikon Kosovën për mosratifikimin e marrëveshjeve ndërkombëtare

0
Mosmiratimi i projektligjeve për ratifikimin e pesë marrëveshjeve ndërkombëtare, për të cilat kanë arritur pajtushmëri autoritetet e Kosovës, ka nxitur reagimin e...

Rrëfimi i infermieres nga QKUK-ja për frikën dhe rrezikun nga COVID-19

0
Fetije Hyseni, infermiere në Klinikën Infektive, kishte shumë frikë kur filloi të merret me personat të sëmurë me COVID-19.