Diaspora e Kosovës e pakënaqur me votimin përmes postës

0
Kanë ngelur edhe pak ditë para zgjedhjeve të parakoshme në Kosovë, proces ky që ka ngjallur interesim të madh të diasporës. Komisioni Qëndror i...

Fushata e Abrashit me paret e shtetit, nënshkruan memorandume milionëshe më komunat e LDK-së

0
Ministri në detyrë i Infrastrukturës, Arban Abrashi ka nisur fushatën parazgjedhore duke nënshkruar memorandume milionëshe, e shumica prej tyre janë në komunat ku udhëheq...

Raport: Murgeshat në Gjermani shitën fëmijët jetimë për abuzim seksual në vitet 1960-1970

0
Disa murgesha që i përkisnin Kryepeshkopatës Katolike të Këlnit në Gjermani "u kanë shitur fëmijë jetimë priftërinjve dhe biznesmenëve të pasur me qëllime të...

Pasojat e pabarazisë globale për vaksinat kundër COVID-19

0
Vaksinimi global kundër koronavirusit të ri (COVID-19) po shënon rezultate pozitive, pasi kompanitë Novavax dhe Johnson&Johnson kohët e fundit kanë miratuar produkte të suksesshme...

KQZ merr përsipër organizmin e zgjedhjeve edhe në veri

0
Komisioni Qendror i Zgjedhje (KQZ) nuk e ka ftuar misionin e Organizatës për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë (OSBE) në Kosovë, që të ndihmojë...

“Çështja e detit” mes Shqipërisë dhe Greqisë, nga marrëveshja e rrëzuar tek pritja për...

0
Çështja e hapur mes Shqipërisë dhe Greqisë për kufizimin e zonave detare, mbetet një nga çështjet më të diskutuara jo vetëm në Shqipëri, por...

Sulmet kundër Islamit në Francë u rritën me 53 për qind në vitin 2020

0
ulmet kundër Islamit në vitin 2020 në Francë shënuan rritje me 53 për qind në krahasim me një vit më parë, transmeton Anadolu Agency...

Bekim Jashari i drejtohet Bashkëkombasve me një shkresë!

0
Kryetari i Skenderajit me rastin e ditëlindjes së tij ka pranuar shumë mesazhe urimi. Ai i kafalenderuar  të gjithë përmes rrjetitit sociale Facebook. Postimi i...

TI: Shqipëria, Kosova asnjë përparim në luftën kundër korrupsionit

0
Viti 2020 solli një tablo të zymtë përsa i takon korrupsionit në botë, ku shumica e vendeve ka bërë pak ose aspak përparim në...

Babai të birin, i biri prindërit e motra gjithë familjen – 6 vrasjet tragjike...

0
Të shumta janë rastet e vrasjeve që ndodhën gjatë kohës së fundit në vend. Por, gjatë vitit 2020 pati edhe shumë raste të vrasjeve...