Sprova e qemalistëve dhe e islamistëve me Republikën e Turqisë

0
Adnan Tekşen Sot është 101 vjetori i hapit të hedhur në rrugën drejt themelimit të Republikës së Turqisë.

Dëshmi të reja rreth lobimit me para të buxhetit për copëtim të territorit

0
BIRN- ka zbuluar dëshmi të reja të lobimit të institucioneve të Kosovës për shkëmbim territoresh me Serbinë: një gazetar i gazetës Le...

Dobitë Shëndetësore të Agjërimit

0
Agjerimi eshte ilaçi me i mire  – Paracelsus, mjek i shekullit 15. Sigurisht qe edhe me pare keni degjuar qe agjerimi eshte nje menyre shume...

Kurti nuk e pranon vendimin e Kushtetueses për dekretin e Thaçit

0
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, e ka quajtur të papranueshëm vendimin e Gjykatës Kushtetuese për mandatarin. Ai ka thënë...

Kurti: Besoj në pastërtinë e luftës së UÇK-së

0
Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka folur para mediave para selisë së partisë, pas lajmit për aktakuzë nga Prokurori i Specializuar...

7 bimët më të mira shtëpiake

0
Janë disa bimë që lehtë kultivohen në ambiente shtëpiake, nuk u pengon ujitja e çrregullt, drita jo e barabartë dhe temperaturat e ndryshueshme. Ato...

Çaj me majdanoz për të pastruar mëlçinë

0
Çfarë kanë të përbashkët njerëzit më të shëndetshëm? Së pari, ata kufizojnë konsumin e ushqimeve të pashëndetshme, që shkaktojnë inflamacion, si sheqeri apo ushqimet...

Dikur një dijetar tha!

0
Nga profili fb i Aishe Gashi "Po pyesja veten nëse Allahu më do? Dhe fillova te kerkoj ne...

Qeveria Hoti u bë me shantazhe, Thaçi e Haradinaj i shkuan në shtëpi deputetit...

0
Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj ka arsyetuar vizitën e djeshme të tij tek deputeti i Nismës Haxhi Shala. Ai tha se ka...

Rrëfimi i nënës Fatime që se di ku e ka djalin e zhdukur: M’ka...

0
Reshati, djali më i vogël i familjes Qerkini nga Mitrovica, kur intensifikohen terroret e pushtetit serb më 1998 nëpër zonën e Drenicës,...