Rrëfimi i ish-policit serb: Mbi varrezën masive është ndërtuar objekti i xhandarmërisë

0
Një ish-polic serb ka rrëfyer për fshehjen e trupave të të vrarëve nga Kosova gjatë luftës të cilët më pas ishin dërguar për tu...

Kurti s’ka kufizime të jetë kryeministër

0
Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti nuk pritet të ketë kufizime të marrë pozitën e kryeministrit, pas fitores së 14 shkurtit. Megjithatë, partitë opozitare...

Del në pah “telegrami diplomatik” që tregon se si Franca urdhëron të arratisen autorët...

0
Drejtori i Kërkimeve i Qendrës Kombëtare Kërkimore të Francës (CNRS), François Graner, njëherësh anëtar i Shoqatës Survie, që studion arkivat e presidentit François Mitterrand,...

VV mbi 157.000 vota më shumë se më 6 tetor, LDK rreth 130.000 më...

0
KQZ ka përfunduar numrin e votave nga 2.382 qendra votimi në Kosovë, sipas të cilave partia e Albin Kurtit ka marrë 378.550 vota ose...

Bartësit e pozitave udhëheqëse janë shërbëtor të popullit

0
Zoti i Madhërishëm thotë: "Më të vërtetë, Zoti ju urdhëron t'i dorezoni amanetet njerëzve kompetent (te besueshëm) e te denjet dhe kur gjykoni mes njerëzve,...

Votuesit nga diaspora të shqetësuar se mund të manipulohet me votat e tyre

0
Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave e të Lirive të Njeriut (KMDLNj), ka thënë se shumë votues kryesisht nga diaspora u janë drejtuar të...

Ish i burgosuri në Serbi rrëfen tmerrin që përjetoi: Na i lidhnin duart me...

0
Mijëra shqiptarë u morën dhunshëm dhe u mbajtën po aq dhunshëm në burgjet e Serbisë, edhe dy vjet pas përfundimit të luftës. Të rrahur, të...

Distanca më e keqe ndërmjet dy personave mund të jetë keqkuptimi

0
Distanca më e keqe ndërmjet dy personave është keqkuptimi, sidomos kur ai është ndërgjinor. Ajo që shkruajmë këtu mund të vlejë për shumicën, por jo për të gjithë...

1.6 milionë euro pasuri e sekuestruar

0
Rreth 1.6 milion euro është vlera e aseteve të sekuestruara dhe të konfiskuara në vitin 2020 dhe të cilat janë në Agjencinë për Administrimin...

SHBA, e ndikuar nga seriali “Ertuğrul”, 60-vjeçarja amerikane bëhet muslimane

0
Një grua 60 vjeçare në rajonin Wisconsin të SHBA-së pranoi Islamin pasi u ndikua nga seriali "Ertuğrul" dhe pas pranimit të islamit ajo mori...