Si duhet t’i mbroni sytë nga kompjuteri?

0
Mjafton të mendosh që vetëm me dy orë në ditë para monitorit mund të shtohen seriozisht problemet e shikimit dhe gjysma e orëve që...

Ja cilat do jenë punët më të kërkuara në të ardhmen

0
Karriera dhe e ardhmja është një ndër pikat ku shumë njerëz përqendrohen, por nuk arrijnë të bëjnë zgjedhjen e duhur. Sipas studimeve nga Univesiteti i...

Disa lloje të pijeve që duhet pirë para gjumit…

0
Është shumë i rëndësishëm detoksifikimi gjatë gjumit, sepse atëherë trupi juaj krijon inde të reja rigjeneruese. Sipas mjekësisë tradicionale kineze, mëlçia, organi kryesor për detoksifikim...

Ja 6 gjërat që duhet t’i eliminoni mënjëherë në dhomën e ndenjës!

0
Merrni në konsideratë eliminimin e këtyre 6 gjërave në dhomën e ndenjës, e tëra që do të ndjeni është vetëm një lehtësim dhe krijimin e...

Mësohet kur do të ndërrohet ora

0
Llogaritja dimërore e kohës fillon fundjavën e ardhshme, kur të shtunën ndaj të dielës në orën tre pas mesnate shigjetat e orës do të...

Pse Kur’ani e përmend dëgjimin para shikimit? Ja zbulimi fenomenal shkencor!

0
Njeri është i rrethuar nga argumente të pafundme që të dërgojnë tek besimi në Krijuesin e Gjithësisë. Trupi jonë është një ndër argumentet e...

Çfarë i ndodh trupit tuaj nëse vetëm për 9 ditë hiqni dorë nga sheqeri…

0
Heqja dorë nga sheqeri për vetëm 9 ditë mund të përmirësojë ndjeshëm shëndetin e njerëzve, thotë një studim i ri. Studimi, i botuar nga gazeta...

Si të largoni lythat…

0
Lythat janë rritje të lëkurës të shkaktuara nga një infeksion virale specifikisht nga virus i(virusi human papilloma). Ato janë një lezion i lëkurës, të cilat...

Përzieni vazelinën me këtë përbërës dhe shikoni se çfarë do të ndodhë me lëkurën...

0
Dëmtimi i enëve të gjakut për gjithëfarë arsyesh na lë me shenja në lëkurë që brenda 7 ditëve ndryshojnë ngjyrë nga vjollcë, në të...

Ndërtohet ura më e gjatë në botë

0
Ura më e gjatë në botë e ndërtuar në det në Kinë është afër përfundimit. Ura 55 km e gjatë lidh Hong Kongun, Makaun dhe...