Mos bëni këto gabime në zgjedhjen e syzeve

0
Është koha ideale për të bërë zgjedhjen e duhur të syzeve të diellit, ndaj mos gaboni në zgjedhjen e tyre. Nuk po flasim për...

Tregim: Nëse doni ta shkatërroni një vend, vetëm lironi gomarët e atij vendi

0
Nga: Rijad Imeri Një gomar ishte i lidhur për një peme Erdhi shejtani dhe e zgjidhi litarin e tij Hyri gomari në kopshtin e komshiut dhe filloi...

10 kuriozitete për Stambollin

0
1. Në Mesjetë, kur Stambolli ishte pjesë e Perandorisë Osmane, qyteti kishte mbi 1.400 tualete publikë, në kohën kur tualete nuk ekzistonin as në...

Çfarë është psikologjia sociale?

0
Psikologjia sociale është një përpjekje për të kuptuar sesi ndikohen mendimet, ndjenjat dhe sjellja e njerëzve nga prania aktuale, e imagjinuar dhe e nënkuptuar...

Disa mënyra se si të kërkoni falje

0
Të kërkoni falje për ndonjë gjë të gabuar që keni bërë kundër partnerit ndonjëherë duket vështirë. Mënyra e kërkim faljes është e llojllojshme, dikush mban...

Kuriozitete rreth Detit të Vdekur

0
I njohur edhe si vendi më i ulët në Tokë, Deti i Vdekur është plot me befasi.  Është gati dhjetë herë më i kripur...

Hoteli rrotullues, atraksioni i ri në Dubai (VIDEO)

0
Dubai është plot me pamje mahnitëse që vijnë nga një numër i madh rrokaqiejve, por ajo që do të sjellë një panoramë të freskët...

VIDEO – Pse është e rëndësishme Al Aksaja për muslimanët?

0
Trazirat e fundit që po ndodhin në Jerusalem kanë shqetësuar jo vetëm banorët lokal, por të gjithë besimtarët musliman që e dinë vlerën e...

Gjërat që njerëzit e mençur nuk thonë në punë

0
Janë disa gjëra që nuk thuhet në punë. Mund të kaloni nëpër faza të caktuara dhe thënie të caktuara mund të ndikojnë negativisht në...

Si duhet të flemë?

0
Njerëzit kalojnë pothuajse 1/3 e jetës së tyre në gjumë. Megjithatë kjo kohë nuk është e njëjtë për çdo person. Cilësia e orëve të...